Śliwa kolumnowa MIRABELKA

3.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
140 - 160 cm
Pojemnik
C3
Pora dojrzewania owoców
Sierpień
Zapylacze
Odmiana samopylna
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Śliwa kolumnowa 'Mirabelka' to odmiana o wąskim, pionowym pokroju, która osiąga wysokość od 2 do 3 metrów. Jest to drzewo owocowe, które charakteryzuje się obfitym kwitnieniem wiosną, gdy pokrywa się białymi lub bladoróżowymi kwiatami. Owoce są małe, żółte, o okrągłym kształcie i słodkim smaku, dojrzewają późnym latem. Mirabelki są cenione za swój wyjątkowy smak i wszechstronność kulinarną.

⛅️Warunki uprawy

Śliwa kolumnowa 'Mirabelka' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, gdzie otrzymuje co najmniej 6 godzin pełnego słońca dziennie. Preferuje gleby żyzne, dobrze przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, ale jest stosunkowo tolerancyjna wobec różnych typów gleb, w tym gleb gliniastych i piaszczystych. Roślina jest odporna na niskie temperatury i dobrze znosi mrozy. Regularne podlewanie, szczególnie w okresach suszy, oraz nawożenie organiczne wspierają zdrowy wzrost i obfite owocowanie. Przycinanie wiosną pomaga utrzymać kolumnowy pokrój i sprzyja lepszemu owocowaniu.

✨Zastosowanie

Śliwa kolumnowa 'Mirabelka' jest idealna do sadzenia w małych ogrodach, na działkach oraz w przestrzeniach miejskich, gdzie ograniczona przestrzeń wymaga kompaktowych roślin. Dzięki swojemu wąskiemu pokrojowi, może być sadzona wzdłuż alei, na tarasach, balkonach oraz w pojemnikach. Jest doskonała do tworzenia żywopłotów owocowych, gdzie jej dekoracyjne kwiaty i smaczne owoce mogą być w pełni docenione. Owoce mirabelki są idealne do bezpośredniego spożycia, jak również do przetworów, takich jak dżemy, konfitury, soki i ciasta. Śliwa kolumnowa 'Mirabelka' jest również atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, który dodaje uroku każdemu ogrodowi przez cały rok.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Śliwka na zamieszczonym zdjęciu wygląda całkiem inaczej niż ta co do mnie przyszła.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop