Śliwa japońska SANTA ROSA

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
140 - 160 cm
Pojemnik
Goły korzeń, zabezpieczony na czas transportu
Pora dojrzewania owoców
Sierpień
Zapylacze
Odmiana samopylna
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Śliwa japońska 'Santa Rosa' (Prunus salicina 'Santa Rosa') to popularna odmiana śliwy, ceniona za swoje duże, soczyste owoce o atrakcyjnej, purpurowo-czerwonej skórce i słodkim, lekko kwaskowatym miąższu. 'Santa Rosa' kwitnie wiosną, a owoce dojrzewają wczesnym latem, oferując obfite plony. Drzewo tej odmiany osiąga wysokość około 3-4 metry, tworząc rozłożystą koronę, co sprawia, że jest doskonałym wyborem do sadów owocowych oraz jako dekoracyjny element w ogrodzie.

⛅️Warunki uprawy

Śliwa 'Santa Rosa' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, co zapewnia obfite owocowanie i najlepsze dojrzewanie owoców. Preferuje gleby żyzne, dobrze drenowane, o umiarkowanej wilgotności. Regularne podlewanie jest zalecane, szczególnie w okresach suszy i w pierwszych latach po posadzeniu drzewa, aby wspierać jego wzrost i rozwój. Odmiana ta jest stosunkowo odporna na mróz, jednak w regionach o bardzo surowych zimach młode drzewa mogą wymagać ochrony.

✨Zastosowanie

Dzięki swoim atrakcyjnym owocom i dekoracyjnym kwiatom, śliwa 'Santa Rosa' jest doskonała do sadzenia w ogrodach przydomowych, sadach owocowych oraz jako soliter w ogrodzie. Może być również używana do tworzenia naturalnych żywopłotów lub jako element dekoracyjny w krajobrazie. Owoce 'Santa Rosa' są doskonałe na surowo, jak również do przetworów – dżemów, kompotów, a nawet do suszenia. Jest to odmiana cenna zarówno dla ogrodników amatorów, jak i profesjonalnych sadowników, dzięki swoim walorom smakowym i estetycznym.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
sadzonka zgodna z opisem, solidne opakowanie, polecam., piękna, zdrowa sadzonka,super zapakowana., jest ok, Wszystko w porządku. Zobaczymy jak wyrośnie, Drzewka super zabezpieczone do transportu i bardzo ładne dorodne sadzonki. Polecam serdecznie. Wracam po inne., Drzewko bardzo dobrze zabezpieczone. Polecam!

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop