Śliwa RENKLODA ULENA


Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
140 cm - 160 cm
Pojemnik
Goły korzeń, zabezpieczony na czas transportu
Pora owocowania
Sierpień
Zapylacze
Odmiana samopylna
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
20

Opis produktu

Drzewa rosną silnie, tworząc kulistą, nieco spłaszczoną, luźną koronę, o nieregularnych, łukowato wygiętych i ukośnie skierowanych ku górze konarach. Drzewa i kwiaty są dość wytrzymałe na mróz. Kwiaty białe, duże, powyżej 3 cm średnicy.

Owocowanie rozpoczyna dość późno. Owocuje obficie i corocznie, ale wykazuje skłonność do przemienności (lata o obfitym owocowaniu następują po latach, gdy owocowanie jest słabsze). Duże owoce (45–50 g), kuliste lub owalne, dojrzewają od połowy do końca sierpnia. Mają gładką, dość grubą, zielonożółtą, kwaśna skórkę, pokrytą białym nalotem i białymi drobnymi cętkami. Miąższ jest złoto-żółty z jaśniejszymi żyłkami, miękki, galaretowaty, aromatyczny i bardzo smaczny, niezbyt dobrze odchodzący od pestki (jedynie w pełnej dojrzałości odchodzi łatwo). Owoce są chętnie odwiedzane przez osy. Odmiana samopylna, jednocześnie jeden z najlepszych zapylaczy dla śliw. Na stanowiskach zimnych i glebach suchych owoce są mniejsze, o gorszym smaku.

Jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych śliw, doskonała również na przetwory (kompoty, dżemy). Ze względu na duże i smaczne owoce oraz odporność na choroby polecana do ogrodów działkowych i przydomowych, szczególnie na żyzne, ciepłe i przepuszczalne gleby oraz cieplejsze stanowiska.

Komentarze (0)
Znana i lubiana ulena. tutaj sadzonka zdrowa, duży system korzeniowy warte polecenia, zgodnie z opisem wszystko na plus, Jakość bez uwag. Polecam., Piękna sadzonka,polecam
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez