Cyprysik nutkajski PENDULA

5.0
Wysokość
30 - 40 cm
50 - 60 cm
90 - 100 cm
Wybierz wariant produktu

Czas realizacji
- 12 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
30 cm - 40 cm50 cm - 60 cm90 cm - 100 cm
Pojemnik
C3C10
Wysokość docelowa
4 m - 6 m
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
862

Opis produktu

Pendula to szeroko stożkowa odmiana cyprysika nutkajskiego o płaczącym pokroju i interesującym wyglądzie. Roślina charakteryzuje się szybkim wzrostem - przeciętne tempo rocznego przyrostu to ok. 20 cm, w wyniku czego 10-letnie egzemplarze osiągają ok. 2,5 m wysokości i 1 m szerokości. Odmiana ostatecznie po wielu latach może poszczycić się nieprzeciętnymi rozmiarami – 18 m wysokości i do 5 m szerokości. Iglak posiada luźny pokrój, który tworzą solidne pędy łukowato powyginane na końcach w dół - z przewieszającymi się na całej długości bocznymi odgałęzieniami. Łuski są intensywnie zielone i utrzymują barwę przez cały rok. Pendula wytwarza niewielkie - ok. 8 mm - szyszki w zielonym odcieniu.

Roślina ma szeroki zakres tolerancji względem żyzności, wilgotności, a nawet pH podłoża, choć zaznaczyć należy, że najlepiej udaje się na żyznych, przepuszczalnych, próchniczych glebach o stale wilgotnym podłożu. Iglaki możemy sadzić zarówno na stanowiskach w pełnym słońcu jak i w pół cieniu, pamiętając by w zależności od operacji słonecznej, dostosować ilość dostarczanej roślinie wody (słońce – wilgotne, półcień – umiarkowanie wilgotne podłoże). Cyprysiki nutkajskie wykazują odporność na zanieczyszczone miejskie powietrze i wysokie temperatury, choć wolą stanowiska z wilgocią w powietrzu, dlatego dobrze reagują na regularne zraszanie. Jeśli chcemy by iglak "trzymał pion" dobrze jest w pierwszych latach podwiązywać go do palika, co pomoże w wykształceniu silnego przewodnika. Roślina jest całkowicie mrozoodporna na terenie całego kraju.

Roślina ze względu na spore rozmiary zalecana jest do większych ogrodów, gdzie w całej okazałości wyeksponuje swój piękny i nietypowy - jak na gatunek - płaczący pokrój. Pendula powinna być stosowany jako swobodnie rosnący soliter na dużych podjazdach, widocznych wzniesieniach lub w parkach w otoczeniu trawnika. Może ją też obsadzić niższymi ozdobnymi roślinami takimi jak róże, odporne rododendrony oraz odznaczające się zimą - dzięki czerwonym pędom - na tle zimozielonych roślin derenie białe. Drzewa oryginalnie prezentują się posadzone w szpalerze, gdzie zielona ściana złożona z płaczących roślin przyciągnie niejedno zaciekawione spojrzenie.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()
Piękny cyprys, zdrowa sadzonka, zgodnie z opisem

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop