Cyprysik błotny

0.0


szt.
Formy płatności
Przedsprzedaż
- 1 mar 2024
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
60 - 80 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
15 - 25 m
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
6

Opis produktu

Cyprysik błotny to drzewo iglaste o stożkowatym pokroju, na szczycie zaokrąglonym. Roślina tworzy tzw. korzenie oddechowe - wyrastające ponad glebę zgrubienia na korzeniach. Zapewniają one cyprysikowi potrzebną ilość tlenu.  W naturalnym środowisku cyprysik błotny dorasta nawet do 50 m wysokości, w naszym kraju - do 25 m. Kora drzewa jest czerwonobrązowa, łuszczy się. Pędy są dość cienkie i dość późno pojawia się na nich ulistnienie. Zabezpiecza to przed wiosennymi przymrozkami. Igły ustawione są skrętolegle, w dwóch rzędach, początkowo mają jasnozielony kolor, z czasem zmieniają barwę na zdecydowanie ciemniejszą. Okres kwitnienia cyprysika przypada na przełom kwietnia-maja. Kwiaty męskie są umieszczone na końcach pędów zeszłorocznych, mają kolor żółty lub czerwony. Szyszki żeńskie są kuliste, lekko podłużne, o łuskowatej strukturze, utrzymują się długo na roślinie (stanowią ozdobę aż do zimy).

Cyprysik błotny najlepiej rośnie w miejscu słonecznym i ciepłym. Podłoże powinno być żyzne i stale wilgotne. Jest to istotne, jeśli zależy nam na otrzymaniu pięknego i zdrowego okazu. Cyprysik jest w miarę odporny na mróz, choć młode okazy posadzone na terenach najzimniejszych naszego kraju lepiej okrywać na zimę. Dużym plusem rośliny jest fakt, że jest odporna na choroby.

Cyprysik błotny idealnie nadaje się do sadzenia w sąsiedztwie oczek wodnych, stawów, w miejscach o dużej wilgotności podłoża. Dobrze prezentuje się w dużych ogrodach, posadzony parami w towarzystwie innych roślin. Ze względu na powolny wzrost sprawdzi się także w małych ogrodach.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Niestety moje sadzonki drzewek w 40% przyjechały złamane.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop