Wysyłka w 10 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
30 cm - 50 cm
Pojemnik
C1
Wysokość docelowa
2.5 m - 3 m
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

Ivonne to stożkowa odmiana cyprysika, silnie rosnąca - jej średnie tempo wzrostu dochodzi do 20 cm na rok, w wyniku czego 10-letnie egzemplarze osiągają już 2 m wysokości z docelowych 3 m. Iglak posiada naturalnie zwarty, wyprostowany pokrój. Wybarwienie pędów jest ciekawe, daje efekt cieniowania: nasada jest zielona, natomiast na końcach pojawia się żółty kolor, który roślina utrzymuje przez cały rok. Delikatności i zwiewności roślinie nadają pierzaste wachlarze pędów, początkowo rosnące ukośnie ku górze z wiekiem prostujące się jednak i lekko przewieszające na końcach.

Cyprysik preferuje osłonięte od wiatru, dobrze oświetlone stanowiska z wilgotną, przepuszczalną i żyzną glebą. Odczyn pH podłoża może się wahać od obojętnego po lekko kwaśne. Mimo iż gatunek jest często stosowany w miastach, to nie przepada on za suchym, zanieczyszczonym miejskim powietrzem oraz zasolonym podłożem (przy chodnikach i drogach). Roślina poradzi sobie też na przeciętnej (nie piaszczystej) glebie ogrodowej, także w półcieniu. Roślina jest mrozoodporna.

Cyprysiki Lawsona Ivonne prócz tego, że są chętnie stosowane do tworzenia zimozielonych, nieformowanych i formowanych żywopłotów, doskonale sprawdzą się w większych kompozycjach ogrodowych.

Komentarze (0)
cyprysik duzy TOP, super sadzonka, git
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez