Buk PURPLE FOUNTAIN

Wysokość
60 - 80 cm
160 - 180 cm

Wybierz wariant produktu
Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena

Cechy produktu

Wysokość
60 cm - 80 cm160 cm - 180 cm
Pojemnik
C3C7
Wysokość docelowa
4 m - 5 m
Barwa liści
Purpurowa
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
32

Opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain to jedna z najpiękniejszych odmian płaczących buka doskonała jako silny akcent w ogrodzie. Urzeka kolorami i wspaniałym pokrojem. Wolno rosnące drzewko o kolumnowym pokroju, gałęziach zwisających do ziemi i przewieszającym się wierzchołkiem. Osiąga ok. 4-5 m wysokości przy szerokości 1,5 m.

Buki są drzewami naturalnie występującymi w naszym klimacie, dlatego nie musimy się obawiać, że nie wytrzymają Polskich zim: roślina jest bowiem w pełni mrozoodporna. Buki lubią mieć stały poziom wody. Źle znoszą suszę. Z tego powodu warto podlewać młode rośliny, których system korzeniowy nie sięga jeszcze wód gruntowych. Preferują żyzną próchniczą glebę o lekko zasadowym lub obojętnym odczynie. Doskonale znoszą cięcie. 'Purple Fountain' najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym, ale posadzona w pełnym słońcu przy dostatecznie wilgotnym podłożu będzie dobrze rosła.

Ze względu na nietypowy pokrój odmiana Purple Fontain nadaje się zarówno do małych przydomowych jak i większych ogrodów, gdzie ma więcej przestrzeni jako soliter, na co niewątpliwe zasługuje.Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez