Buk purpurowy TRICOLOR

Wysokość
20-30 cm
60-70 cm

Wybierz wariant produktu
Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm60 cm - 70 cm
Pojemnik
C2C5
Wysokość szczepienia
przy ziemiiokoło 60cm
Barwa liści
PurpurowaWielobarwna
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
26

Opis produktu

Drzewo z wiekiem wytwarza gęstą majestatyczną, zaokrągloną koronę, która może osiągać 20 m średnicę. Drzewo pnie się w górę na wysokość 30 m. Rośnie szybko i po 10 latach osiąga do 5 m wysokości i 2 m szerokości. Najcenniejsze w tej odmianie są jajowate skórzaste liście, które wiosną mają intensywnie różowy brzeg i purpurowe wnętrze liścia. Latem różowy brzeg bieleje, a purpura przechodzi w brunatnozielony odcień. Buk potrafi nas zaskoczyć zmiennością koloru liści o każdej porze roku, gdyż jesienią liście, nim opadną, przebarwiają się na ciepły odcień żółci, a później brązu. Gdy roślina zimą gubi liście odsłania, dekoracyjny, gładki szary pień, który ładnie odcina się na tle białego śniegu. Liście są spore – 10 cm - i gęsto pokrywają całą koronę, rzucając spory cień u jej podnóża. Drzewo zawiązuje charakterystyczne dla buków owoce.

Preferuje żyzną próchniczą świeżą (napowietrzoną) glebę. Jest tolerancyjny względem pH podłoża: od lekko zasadowego po całkiem kwaśny. Ta odmiana najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym, ale posadzona w pełnym słońcu przy dostatecznie wilgotnym podłożu będzie dobrze rosła. Gatunek lubi mieć stały poziom wody. Z tego powodu warto podlewać młode rośliny, których system korzeniowy nie sięga jeszcze wód gruntowych. Buk nie toleruje stagnującej wody. Roślina jest w pełni mrozoodporna, ale zdarza się, że liście są uszkadzane przez wiosenne przymrozki.

Buka, by nie przytłoczył innych roślin z biegiem czasu należy sadzić z większymi gatunkami np. z surmią w formie podstawowej lub mniejszą odmianą Nana. Doskonale nadaje się do zestawień kolorystycznych z roślinami w odcieniu żółci, zieleni i purpury. Buk Purpurea Tricolor to doskonała roślina także na okaz soliterowy na trawnik.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez