Buk kolumnowy DAWYCK PURPLE

5.0
30 - 40 cm
80 - 100 cm
160 - 180 cm

szt
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
30 - 40 cm80 - 100 cm160 - 180 cm
Pojemnik
C2C3C10
Wysokość docelowa
12 - 15 m
Barwa liści
Purpurowa
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
851

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Buk 'Dawyck Purple' wyróżnia się swoją kolumnową formą, co czyni go idealnym wyborem do ogrodów o ograniczonej przestrzeni. Drzewo osiąga wysokość do 10-15 metrów, lecz jego szerokość jest znacznie ograniczona, wynosząc tylko około 2-3 metry. Liście są gęsto ułożone, co daje efekt gęstego, kompaktowego drzewa. Wiosną liście mają intensywnie purpurowy kolor, który z czasem staje się nieco ciemniejszy, prawie czarny.

⛅️Warunki uprawy

Buk 'Dawyck Purple' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych do lekko zacienionych. Preferuje gleby żyzne, głębokie i dobrze zdrenowane, ale jest dość tolerancyjny co do typu gleby. Jest to drzewo stosunkowo odporne na suszę, choć w młodym wieku zaleca się regularne podlewanie, aby wspomóc rozwój. Drzewo to jest również odporne na większość chorób i szkodników, które mogą atakować buki. Wymaga minimalnej pielęgnacji poza okresowym przycinaniem, aby utrzymać schludny kształt.

✨Zastosowanie

Buk 'Dawyck Purple' jest doskonałym wyborem do sadzenia jako soliter na trawnikach lub w ogrodach, gdzie jego wąski pokrój i efektowne liście mogą być pełni doceniane. Jego kolumnowa forma sprawia, że jest również idealny do tworzenia alei lub jako element żywopłotów wysokiej jakości. Drzewo to może być także wykorzystane do tworzenia kontrastu kolorystycznego w większych kompozycjach krajobrazowych, szczególnie efektywnie komponując się z roślinami o jasnych liściach lub kwiatach. Jego elegancka forma i ciemne liście czynią go atrakcyjnym wyborem do nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacji ogrodowych.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Bardzo ładnie rozgałęziony, PIEKNA SADZONKA, dobrze zabezpieczone, ładnie opakowane, wysoka jakośc obsługi i sadzonek, polecam

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop