Wiśnia karłowa PIEMONT

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 8 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
50 - 60 cm
Pojemnik
C5
Pora dojrzewania owoców
CzerwiecLipiec
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
6

Opis produktu

Karłowa odmiana wiśni to doskonały wybór na balkonowe uprawy, ponieważ charakteryzuje się kulistym pokrojem i nie wymaga przycinania. Jest samopylna, więc nie potrzebuje zapylaczy, a po dwóch latach od posadzenia zaczyna owocować obficie. Oprócz smacznych owoców w okresie kwitnienia można podziwiać jej ozdobne kwiaty. Odmiana ta jest średnio odporna na choroby i mróz, dlatego zaleca się zabezpieczenie korzeni przed zimą. Jeśli uprawiana jest w donicy, powinna być przeniesiona do chłodniejszego pomieszczenia na okres zimy.

Najlepiej zapewnić jej żyzne, umiarkowanie wilgotne, zasobne w składniki pokarmowe podłoże. Ważne jest nie dopuszczenie do przesuszania ziemi, szczególnie w okresie wiosennym. Generalnie roślina jest mrozoodporna, natomiast pąkom mogą zaszkodzić wiosenne przymrozki. Z uwagi na niewielkie rozmiary, roślinę można w tym czasie łatwo zabezpieczyć okrywając lub wnosząc do pomieszczenia. Wiśnie nie wymaga cięcia, można natomiast usuwać uszkodzone gałązki.

Karłowe odmiany drzewek owocowych znakomicie nadają się do uprawy w donicach, na balkonach czy tarasach. Nadają się do małych ogrodów, mogą wzbogacić wąskie rabaty oraz stanowić element mini ogródka owocowego. Co więcej, podnoszą dekoracyjność przestrzeni, a fakt łatwego pozyskiwania owoców prosto z drzewka, zachwyci niejednego użytkownika ogrodu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Przesyłka dotarła nieuszkodzona. Drzewko w bardzo dobrej kondycji. Zasadziłam w moim przydomowym małym ogródku. Cieszy oko.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop