Tulipanowiec amerykański FASTIGIATA kolumnowy


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
80 cm - 100 cm
Pojemnik
C4
Wysokość docelowa
15 m - 20 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
ŻółtaBiałaWielobarwna
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiec
Maksymalnie w paczce
4

Opis produktu

Tulipanowiec amerykański to drzewo liściaste należące do rodziny magnoliowatych. W Polsce zwykle osiąga 15-20 m. Rośnie szybko. Ma szeroką, piramidalną koronę. Kora drzewa jest szara, spękana. Liście tulipanowca amerykańskiego mają charakterystyczny, klapowaty kształt. Jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Kwiaty tulipanowca przypominają tulipany, mają delikatną zielonkawo-biało-pomarańczową barwę. Pojawiają się w czerwcu. Owocem jest oskrzydlony orzeszek. Tulipanowiec amerykański to roślina miododajna.

Tulipanowiec amerykański należy sadzić na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru. Preferuje podłoża świeże, przepuszczalne, dość wilgotne o odczynie kwaśnym do obojętnego. Nie znosi podłoży suchych i wapiennych. Tulipanowiec najlepiej sadzić wiosną (młode okazy nie są w pełni mrozoodporne). Zaleca się przywiązywać go do palików. W pierwszych latach uprawy warto osłaniać drzewka i ściółkować glebę. W czasie suszy wymaga podlewania. Nawożenie z reguły nie jest konieczne (źle reaguje na zasolenie gleby). Tulipanowiec amerykański nie wymaga cięcia – poza usuwaniem przemarzniętych bądź porażonych chorobą pędów. Jest mało podatny na szkodniki.

Tulipanowiec amerykański ze względu na dekoracyjny wygląd warto sadzić pojedynczo (jako soliter) w wyeksponowanych częściach ogrodu. Zaleca się uprawiać go w większych ogrodach i parkach. Gatunek znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego nadaje się do sadzenia w aglomeracjach. Korzenie tulipanowca wykorzystywane są jako dodatek do piwa.

Komentarze (0)
Dobrze zabezpiczona i duza sadzonka polecam, Przyszedł w dobrym stanie, podrośnięty. Polecam., ok w porządku, Jak najbardziej sadzonka na DUZY PLUS :)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez