Trawa pampasowa BIAŁA

5.0
30 - 40 cm
90 - 100 cm

szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
30 - 40 cm90 - 100 cm
Pojemnik
C0,5C5
Wysokość docelowa
2 - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
WrzesieńPaździernik
Barwa kwiatów
Biała
Maksymalnie w paczce
126

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Trawa pampasowa to wieloletnia trawa ozdobna, którą od innych gatunków traw wyróżniają wielkie i niezwykle dekoracyjne kwiatostany.  Jest rośliną dość wysoką – zwykle dorasta do 2–3 m wysokości, ale bywają również odmiany niższe, osiągające niespełna metr. Trawa pampasowa tworzy dość duże, zwarte kępy, złożone z wąskich, długich, sztywnych liści, lekko przewieszających się na zewnątrz. Brzeg blaszki liściowej pokrywają ostre ząbki, mogące prowadzić do uszkodzeń skóry, o ile podczas prac pielęgnacyjnych nie zostanie zachowana należyta ostrożność. Niestety, w naszym klimacie trawie pampasowej nie zawsze uda się zakwitnąć przed nastaniem zimy (wrzesień-październik). Jeśli to jednak nastąpi, ogromne, wiechowate kwiatostany wyglądają bardzo okazale i stanowią jeden z najpiękniejszych akcentów jesiennego ogrodu. Co ciekawe trawy pampasowe są roślinami dwupiennymi, a więc do zawiązania nasion potrzebne są co najmniej dwa osobniki różnej płci.

⛅️Warunki uprawy

Trawa pampasowa najlepiej rośnie na stanowiskach dość wilgotnych i słonecznych oraz na glebach żyznych i stosunkowo przepuszczalnych. Niestety ta trawa ozdobna niezbyt dobrze zimuje w naszych warunkach klimatycznych – w ostrzejsze zimy często przemarza, poza tym bardzo szkodzą jej w tym okresie zbyt wilgotne stanowiska. Trawa pampasowa nie najlepiej również znosi coroczne wykopywanie (uszkodzenia systemu korzeniowego), dlatego jednym z lepszych sposobów na zadowalającą uprawę, jest posadzenie jej w dużej donicy i przechowywanie przez zimę w chłodnym i widnym pomieszczeniu.

✨Zastosowanie

Trawa pampasowa niezwykle atrakcyjnie wygląda w kompozycjach z roślinami przebarwiającymi się jesienią. Warto więc posadzić ją w towarzystwie klonów, wiązów, brzóz i wierzb. W takiej jesiennej tonacji znakomicie zagra z tawułą, tawliną, jarząbem, winobluszczem, świdośliwą, perukowcem podolskim, trzmieliną i kaliną. Ładnie zaprezentuje się też na tle ciemnych żywopłotów i nad oczkiem wodnym oraz wszędzie tam, gdzie architektura ogrodowa pozwala na relaks i wypoczynek wśród delikatnego szelestu. Dekoracyjne kwiatostany znakomicie nadają się na kwiat cięty oraz do suszenia.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Zobaczymy na wiosnę:) Trudno ocenić zakup. narazie Wszystko gra, Wygląd trawy na pierwszy rzut oka był tak o, teraz nic nie powiem na temat tej trawy, ponieważ wsadzona jest dopiero od 9 dni. dlatego trzeba poczekać aby udostępnić rzetelną recenzję produktów - wszystkich zakupionych produktów. Na tą chwilę wszystko jest OK, trawy przyjechały dobrze zapakowane, Zakupiona roślina miała być w 2-3l doniczce,otrzymałam mniejszą., Trawa pampasowa zakupiona w marcu, Super ok !Q, trawy pięknie zapakowane, dojechały bez uszczerbków, Narazie tylko trawa czekam na efekt, J.w, Super, mimo że przez weekend leżały na sortowni to wyglądają dobrze. Polecam, W połowie września trawa jest wielka i gęsta, ale śladów kwitnienia nie widać, a szkoda, bo o to głównie chodziło., Paczka dotarła cała roślinki super zabezpieczone do transportu.Polecam., bardzo dobrze zapakowane, Sadzonki ok, duże. Czy będą tak ładne, jak na zdjęciach promo, to już pokaże czas., rośliny większe niż się spodziewałem, Dobrze ukorzeniona i zapowiada się na zdrową., Piękne, zdrowe sadzonki 🙂 polecam zakup, Super zapakowane , korzenie na całą doniczkę Teraz czekam czy się przyjmą i będą takie piękne jak na zdjęciu, Sadzonka ok, jak na razie się przyjeła, a co dalej będzie to się okaże, sadzonka zgodna z opisem, Sadzonka ładna dobrze zabezpieczona, Produkt ok. Polecam., Polecam, Sadzonki rewelacja. Wszystko super zabezpieczone. Pooooolecam !, Bardzo ładne, duze sadzonki. Dobrze zabezpieczone. Dobrze się przyjęły, ładnie wyrosły. Polecam, Sadzonki pięknie ukorzenienie, bardzo dobrze zapakowane. Dotarły do mnie w stanie idealnym. Polecam!, Dobrze zapakowane. Polecam., trawa o.k., Produkt bardzo dobrze zabezpieczony, sadzonki zgodne z opisem całe i zdrowe;)

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop