Trawa pampasowa BIAŁA

4.9
40 - 50 cm
90 - 100 cm

szt.
Formy płatności
Przedsprzedaż
- 1 mar 2024
Wysyłka
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
30 - 40 cm90 - 100 cm
Pojemnik
C2C5
Wysokość docelowa
2 - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
WrzesieńPaździernik
Maksymalnie w paczce
126
Barwa kwiatów
Biała

Opis produktu

Trawa pampasowa to wieloletnia trawa ozdobna, którą od innych gatunków traw wyróżniają wielkie i niezwykle dekoracyjne kwiatostany.  Jest rośliną dość wysoką – zwykle dorasta do 2–3 m wysokości, ale bywają również odmiany niższe, osiągające niespełna metr. Trawa pampasowa tworzy dość duże, zwarte kępy, złożone z wąskich, długich, sztywnych liści, lekko przewieszających się na zewnątrz. Brzeg blaszki liściowej pokrywają ostre ząbki, mogące prowadzić do uszkodzeń skóry, o ile podczas prac pielęgnacyjnych nie zostanie zachowana należyta ostrożność. Niestety, w naszym klimacie trawie pampasowej nie zawsze uda się zakwitnąć przed nastaniem zimy (wrzesień-październik). Jeśli to jednak nastąpi, ogromne, wiechowate kwiatostany wyglądają bardzo okazale i stanowią jeden z najpiękniejszych akcentów jesiennego ogrodu. Co ciekawe trawy pampasowe są roślinami dwupiennymi, a więc do zawiązania nasion potrzebne są co najmniej dwa osobniki różnej płci.

Trawa pampasowa najlepiej rośnie na stanowiskach dość wilgotnych i słonecznych oraz na glebach żyznych i stosunkowo przepuszczalnych. Niestety ta trawa ozdobna niezbyt dobrze zimuje w naszych warunkach klimatycznych – w ostrzejsze zimy często przemarza, poza tym bardzo szkodzą jej w tym okresie zbyt wilgotne stanowiska. Trawa pampasowa nie najlepiej również znosi coroczne wykopywanie (uszkodzenia systemu korzeniowego), dlatego jednym z lepszych sposobów na zadowalającą uprawę, jest posadzenie jej w dużej donicy i przechowywanie przez zimę w chłodnym i widnym pomieszczeniu.

Trawa pampasowa niezwykle atrakcyjnie wygląda w kompozycjach z roślinami przebarwiającymi się jesienią. Warto więc posadzić ją w towarzystwie klonów, wiązów, brzóz i wierzb. W takiej jesiennej tonacji znakomicie zagra z tawułą, tawliną, jarząbem, winobluszczem, świdośliwą, perukowcem podolskim, trzmieliną i kaliną. Ładnie zaprezentuje się też na tle ciemnych żywopłotów i nad oczkiem wodnym oraz wszędzie tam, gdzie architektura ogrodowa pozwala na relaks i wypoczynek wśród delikatnego szelestu. Dekoracyjne kwiatostany znakomicie nadają się na kwiat cięty oraz do suszenia.


Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Zobaczymy na wiosnę:) Trudno ocenić zakup. narazie Wszystko gra, Wygląd trawy na pierwszy rzut oka był tak o, teraz nic nie powiem na temat tej trawy, ponieważ wsadzona jest dopiero od 9 dni. dlatego trzeba poczekać aby udostępnić rzetelną recenzję produktów - wszystkich zakupionych produktów. Na tą chwilę wszystko jest OK, trawy przyjechały dobrze zapakowane, Zakupiona roślina miała być w 2-3l doniczce,otrzymałam mniejszą., Trawa pampasowa zakupiona w marcu, Super ok !Q, trawy pięknie zapakowane, dojechały bez uszczerbków, Narazie tylko trawa czekam na efekt, J.w, Niestety trawa przyszła wysuszona i połamana, do tego przesyłka została przekazana kurierowi po 11 dniach roboczych od opłacenia zamówienia, natomiast czas realizacji który został podany na stronie to 7 dni roboczych

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop