Obrazki włoskie

0.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 8 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
5 - 10 cm
Pojemnik
P9
Wysokość docelowa
40 - 50 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
Czerwona
Termin kwitnienia
KwiecieńMaj
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Obrazki włoskie, znane również pod nazwą łacińską Arum italicum, to bylina cieniolubna należąca do rodziny obrazkowatych (Araceae). Roślina ta jest ceniona za swoje dekoracyjne liście oraz charakterystyczne kwiatostany, zwane kolbami, które pojawiają się wiosną. Liście są duże, strzałkowate, z wyraźnymi, białymi żyłkami, co nadaje im niezwykle atrakcyjny wygląd. Po okresie kwitnienia na roślinie pojawiają się kłosy czerwonych jagód, które również mają walory ozdobne, jednak są trujące.

⛅️Warunki uprawy

Arum italicum preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste, co czyni je idealnym wyborem do zacienionych części ogrodu, gdzie wiele innych roślin ma trudności z rośnięciem. Najlepiej rośnie w żyznej, dobrze drenowanej glebie, która jest umiarkowanie wilgotna. Obrazki włoskie są dość odporne na niskie temperatury, jednak w chłodniejszych klimatach mogą wymagać okrycia na zimę.

✨Zastosowanie

Dzięki swoim dekoracyjnym liściom, obrazki włoskie są doskonałym wyborem do sadzenia jako rośliny podkorowe pod drzewami i krzewami lub w cienistych rabatach. Są również atrakcyjne, gdy są sadzone w grupach, tworząc efektowne akcenty w ogrodzie cienistym lub w ogrodzie leśnym. Ich nietypowe kwiatostany mogą być interesującym dodatkiem do wiosennych kompozycji.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
to co trzymałem zaczyna żółknąć .Nie wiem czy to nadaje się do wysadzenia .To jest zwyczajna siewka włożona do doniczki ,nie wiem czy się zakorzeni.Wysłałem zdjęcie na nr telefonu podany w kontakcie.Myślałem ,że jest to gotowa sadzonka do wysadzenia w ogrodzie

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop