Goryczka WHITE MAGIC

Nowość
0.0


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
5 cm - 10 cm
Pojemnik
P9
Wysokość docelowa
15 cm - 20 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesieńKwiecieńMajCzerwiec
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Goryczka 'White Magic' to roślina charakteryzująca się białymi kwiatami o formie trąbkowej, pojedynczych i zebranych w grona po trzy. Kwiaty te rosną na szczycie łodyg lub międzywęźliach. Osiągają one dość imponującą wielkość jak na goryczkę, mierząc około 5 cm długości i 2,5 cm średnicy. Płatki kwiatów mają delikatny perłowy połysk, a kwiaty same lekko pachną, wydzielając zapach przypominający cynamon. Okres kwitnienia tej rośliny przypada od kwietnia do września, a ważne jest usuwanie przekwitniętych kwiatów, ponieważ wpływa to korzystnie na długość okresu kwitnienia. Liście goryczki 'White Magic' są nieco skórzaste, mają ciemnozielony kolor i przybierają kształt lancetowaty lub owalny. Są ostro zakończone i występują średnio po osiem na gałązce. Ta odmiana goryczki dorasta do wysokości około 15 cm i osiąga szerokość 17 cm. Tworzy zwartą, jednolitą kępę, co sprawia, że jest estetycznym elementem ogrodowych kompozycji.

Goryczka najlepiej rośnie w lekkich, próchniczych, lecz żyznych glebach, które są lekko kwaśne. Lubi jasne stanowisko, najlepiej lekko osłonięte przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Może sobie poradzić na glebie stale wilgotnej, jeśli stanowisko jest słoneczne, jednak nie lubi nadmiaru wody, zwłaszcza w okresie zimowym. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, więc jest stosunkowo łatwa w uprawie.

Goryczka to doskonały wybór do sadzenia w pojemnikach, na skalniakach, wzdłuż ścieżek czy też w innych kompozycjach. Najbardziej efektownie prezentuje się w niewielkich grupkach wśród skał, ale także jako element kompozycji pojemnikowych. Jej niebanalne kwiaty i kształt sprawiają, że jest wyjątkowym akcentem w ogrodzie lub na tarasie.

Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop