Ciemiernik DOUBLE ELLEN PICOTEE


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
5 cm - 10 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
40 cm - 50 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
BiałaRóżowa
Termin kwitnienia
LutyMarzecKwiecieńMaj
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Fascynująca odmiana ciemiernika, którą doceni niejeden miłośnik wcześnie kwitnących bylin. Ciemiernik wschodni 'Double Ellen Picotee' zakwita już w lutym. Jego kwiaty są efektowne, duże, osiągające 9 cm średnicy, pełne, kremowe w środku z pofalowanym, fioletowym brzegiem płatków. Liście są błyszczące, skórzaste, ciemnozielone i utrzymują się przez cały sezon. 'Double Ellen Picotee' dorasta do 40 cm wysokości, tworzy zwarte kępy.

Dobrze jest posadzić go w półcieniu, przykładowo pod roślinami drzewiastymi. Lubi stanowiska zaciszne, osłonięte od wiatru. Ciemierniki najlepiej rosną w umiarkowanie wilgotnym, żyznym, przepuszczalnym podłożu, wzbogaconym o kompost z dodatkiem wapnia. Ziemię dookoła roślin można przykryć warstwą rozdrobnionej kory. Wymaga dodatkowego podlania szczególnie w czasie upalnej pogody. Zaleca się nawożenie preparatami o długim działaniu.

Rośliny te można sadzić pojedynczo lub w grupach, wtedy w okresie kwitnienia robią olbrzymie wrażenie. Ciemierniki można uprawiać w donicy, ważne by pojemniki były dość głębokie. Dobrze sprawdzą się w założeniach naturalistycznych i na zacienionych rabatach. Nadają się na kwiat cięty, a świeżość w wazonie mogą utrzymać nawet do tygodnia. Warto dodać, że wszystkie części rośliny są trujące.

Komentarze (0)
Piękna sadzonka dobrze spakowana Ciemiernik już posadzony, przyjął się :), Dobra jakość produktu.Niestety jeszcze nie zakwitł, Kwiaty doskonale zabezpieczone na czas podróży. Zdrowe, nie połamane, w dobrej kondycji.
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez