Ciemiernik BIAŁY Helleborus niger


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
10 cm - 15 cm
Pojemnik
C1
Wysokość docelowa
30 cm - 40 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
StyczeńLutyMarzecKwiecieńMaj
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Ciemiernik biały to niezwykła i oryginalna bylina, która swoje kwitnienie rozpoczyna już zimą i zachwyca jeszcze wiosną. Odmiana ta dorasta do 30 cm wysokości. Jej największym atutem są przepiękne, duże, białe kwiaty z lekko zaróżowionymi brzegami płatków oraz żółtymi pręcikami. W miarę rozkwitu kwiaty coraz bardziej różowieją, by w końcu nabrać delikatnie zielonkawej barwy. Dodatkową ozdobą rośliny są błyszczące, skórzaste, lekko ząbkowane liście, które utrzymują się na roślinie również w okresie zimowym (nie traci liści na zimę).

Ciemiernik preferuje miejsca półcieniste lub zacienione, ale osłonięte od wiatrów. Gleba powinna być żyzna, przewiewna, gliniasta, o odczynie zasadowym. W uprawie ciemiernika ważne jest utrzymanie stałej wysokiej wilgotności podłoża. Roślina źle znosi długotrwałą suszę, ale jest odporna na obniżenia temperatury. Ciemiernik jest w pełni mrozoodporny. Nie należy go zbyt często przesadzać, gdyż ma on bardzo głęboki system korzeniowy, który jest wrażliwy na uszkodzenia. Późną jesienią lub wczesną wiosną należy wyciąć wszystkie liście tuż przy ziemi, dzięki czemu uchronimy młode pędy przed chorobami i zachowamy ładny wygląd rośliny.

Ciemiernik warto sadzić pod koroną drzew i krzewów. Bardzo efektownie wygląda na rabacie posadzony w większej ilości, jak również w towarzystwie innych ciemierników. To oryginalna roślina, która dekoruje ogród zimą i wczesną wiosną. Kwiaty wstawione do wazonu długo się utrzymają i będą niesamowitą ozdobą każdego domu. Ciemiernik jest wykorzystywany także w ziołolecznictwie.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez