Stewarcja kameliowata

Nowość
0.0


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
30 cm - 40 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
3 m - 4 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiecSierpień
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

To egzotyczne i rzadkie w naszych ogrodach rośliny, co jest naprawdę szkoda, ponieważ emanują niezwykłą pięknem i utrzymują długotrwałe okresy kwitnienia. Można je kształtować jako krzewy lub niewielkie drzewka, osiągające nawet 4 metry wysokości. U starszych egzemplarzy o grubszych pędach kora złuszcza się w cienkie, wielobarwne płaty, przypominające to z platana. Jesienią liście zachwycają spektrum barw od pomarańczowego do burgundu. Od końca czerwca aż do września trwa długi okres kwitnienia tego piękna. Na początku pojawiają się charakterystyczne pąki kwiatowe o oryginalnym, kulistym kształcie. Z nich rozwijają się kwiaty o kielichowatym wyglądzie, osiągające średnicę do 7 cm. Składają się one z pięciu białych płatków, a ich wnętrze wypełnione jest licznymi, żółtymi pręcikami. Kwiaty rozkwitają stopniowo, co sprawia, że okres kwitnienia jest wyjątkowo długi. To zjawisko jest szczególnie widoczne u starszych, większych krzewów, co podkreśla ich wyjątkową dekoracyjność.

Najlepiej rozwija się na gruntach o lekkiej strukturze, lekko gliniastych, obfitujących w próchnicę. Wymaga odczynu lekko kwaśnego do kwaśnego oraz umiarkowanej wilgotności, ale jest również wyrozumiała wobec gleb uboższych pod względem składników odżywczych. W okresach suszy radzi sobie dość dobrze, aczkolwiek kwiaty mogą szybko usychać i opadać. Podczas sadzenia ważne jest wybranie miejsc o ciepłym, nasłonecznionym lub częściowo zacienionym położeniu, które jest osłonięte przed wiatrem

Doskonale współgra z różanecznikami i magnoliami. Jest również odporna na suszę. Warto podkreślić, że ta roślina znakomicie nadaje się do naszych ogrodów, ponieważ jest odporna na temperatury spadające nawet do -29 stopni C.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop