Sosna czarna

20 - 30 cm
40 - 50 cm

szt.
Formy płatności
Przedsprzedaż
- 1 mar 2024
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
20 - 30 cm40 - 50 cm
Pojemnik
C2C5
Wysokość docelowa
20 - 40 m
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
105

Opis produktu

Sosna czarna to wysokie drzewo, o początkowym silnym wzroście. Dorasta maksymalnie do 40-50 m wysokości, po 30 latach uprawy osiągając 10 m. Cechuje się stożkowatym, luźnym pokrojem i ciemnozielonymi, długimi igłami. Charakterystyczna jest także kora drzewa, ciemna, podłużnie spękana. Szyszki są jasnobrązowe, o pociągłym kształcie. 

Sosna czarna jest gatunkiem niewymagającym, toleruje każdy rodzaj gleby, suche i umiarkowanie wilgotne. Jednak optimum wzrostowe to ziemie przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i lekko kwaśne. Dobrze znosi zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, okresowe braki wody, silny wiatr, zanieczyszczenie powietrza czy nadmierne zasolenie gleby. Jest gatunkiem zimozielonym, ozdobne igły zachowuje przez cały rok. Lubi stanowiska słoneczne, ewentualnie częściowo zacienione. 

Ceniona za łatwość w uprawie i dodatkowo walory ozdobne, dlatego często wykorzystywana do nasadzeń w parkach, ogrodach przydomowych, zieleni miejskiej, ale także na terenach przemysłowych. Dobrze sprawdza się jako wzmocnienie wydm i skarp w terenach nadmorskich. Ze względu na luźną strukturę może być kształtowana w formę bonsai. Stosowana do produkcji syropów, gdzie wykorzystuje się młode pędy sosny mające działanie przeciwzapalne. Ponadto bogata jest w olejki eteryczne, skutecznie oczyszczające powietrze i nadające mu charakterystyczną woń, zwłaszcza w upalne dni.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
zdrowa sadzonka wieksza niz w opisie za co plus, ŁADNA I ZDROWA SADZONKA, Ładna, zdrowa, zgodna z opisem 10/10, Sadzonka dobrze zabezpieczona przed trudami podróży., Drzewko ok!, Igły 1 z 3 sadzonek sosny były żółte jakby chora. Zobaczymy co z niej będzie.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop