Róża rabatowa CIEMNORÓŻOWA NA PNIU


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
100 cm - 120 cm
Pojemnik
C3
Wysokość szczepienia
około 100cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
4

Opis produktu

Róże rabatowe cenione są przede wszystkim ze względu na ich długie i obfite kwitnienie. Na jednym różanym pędzie, może pojawić się od kilku do kilkudziesięciu kwiatów, które wspaniale nadają się na bukiety, a także jako ozdoba wnętrza naszego mieszkania w wazonie. Róże rabatowe zachwycają kwiatami kulistymi, spłaszczonymi, małymi, dużymi, pełnymi albo pojedynczymi; we wszystkich kolorach od bieli do purpury. Jedyną wadą róż wielokwiatowych jest, niestety, ich częsty brak zapachu.

Róże rabatowe są o wiele bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, choroby oraz na mróz. Przy wyborze stanowiska kierujemy się tym, by było to miejsce jasne, ale jednocześnie delikatnie osłonięte od bezpośredniego padania palących promieni słonecznych. Dobrze jest, aby krzewy nie były też narażone na działanie silnego wiatru, który mógłby połamać pędy obciążone kwiatami, a także zwiększa ryzyko występowania chorób grzybiczych. Podłoże powinno być żyzne i lekko kwaśne lub prawie obojętne, przepuszczalne. Róże rabatowe to rośliny długowieczne oraz mrozoodporne, jednak dobrze jest zabezpieczyć je od długich, mroźnych zim i niskich temperatur.

Róże rabatowe najlepiej sadzić w grupach jednogatunkowych, jednak w różnych odmianach. W ten sposób uzyskamy harmonijny wygląd rabaty złożonej z roślin o tym samym pokroju, jednak w różnej kolorystyce stonowanej lub kontrastującej. Rabaty różane można zakładać wzdłuż ścieżek, tworząc z róż rabatowych swobodne żywopłoty lub sytuować grupy róż wielokwiatowych w trawniku tworząc kolorowe klomby. Róże rabatowe ze względu na niewysoki wzrost warto sadzić przy różach pnących, ale także tworzyć z nich kompozycje z bylinami czy krzewami.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez