Powojnik clematis MONTANA

0.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 5 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
30 - 40 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
2,5 - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

Jest to silnie rosnąca, długo i obficie kwitnąca odmiana. Dorasta do około 8m (roczny przyrost to 2-3 m). Kwiaty jasnoróżowe, średnicy 7 cm o waniliowym, intensywnym zapachu, kwitnie V-VI. Najlepiej rośnie na stanowiskach osłoniętych od wiatru, słonecznych lub półcienistych. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu tylko w razie konieczności. Polecana jako roślina osłonowa do sadzenia przy wysokich ogrodzeniach, innych podporach lub drzewach.

Najlepiej rośnie w przeciętnej ogrodowej, ale próchnicznej, przepuszczalnej i żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, ale w cieniu również da sobie radę. Roślina mrozoodporna – strefa mrozoodporności 4.

Co roku roślinę należy zasilić kompostem, a ziemię wokół wyściółkować korą, która zapobiega parowaniu wody i osłania podłoże przed nagrzewaniem (czego powojniki bardzo nie lubią). Podobne zadanie mogą spełnić niskie rośliny okrywowe. Ważnym zabiegiem jest cięcie pędów. Odmiany zakwitające wiosną przycina się mniej, usuwając uszkodzone, chore lub cienkie pędy, a pozostałe skracając do wysokości 100-120 cm (ale nie zawsze jest to konieczne). U odmian kwitnących latem przycina się całe rośliny około 50 cm nad ziemią. Przed zimą podstawę roślin należy obsypać kopczykiem kory.

Clematis doskonale nadaje się na pergole, kraty, do sadzenia przy altanach i ogrodzeniach oraz innych podporach ogrodowych. Może również wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. Doskonale nadaje się również do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą).

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop