W tej chwili prowadzimy przedsprzedaż. Zamówienia będą realizowane od 1 marca 2023 r.

Powojnik clematis KERMESINA

0.0


Czas realizacji
- 5 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
15 cm - 20 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
2,5 m - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
Purpurowa
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

Zdrowa, obficie kwitnąca latem odmiana. Od lipca do września pokrywa się bardzo licznymi, jaskrawymi, ciemnoczerwonymi kwiatami. Mało wymagająca odmiana, świetnie nadająca się na osłony, do sadzenia przy ogrodzeniach i wszelkiego rodzaju podporach ogrodowych. Polecana zarówno dla początkujących, jak i koneserów. Kwiaty średniej wielkości, śr. 6 cm, złożonych z 4˗6 karmazynowych działek, ciemniejszych na karbowanych brzegach, z białą podstawą. Pręciki mają purpurowobrązowe pylniki na zielonkawych nitkach. Kwitnie obficie VII˗IX. Liście pierzaste lub podwójnie pierzaste.

Najlepiej rośnie w przeciętnej ogrodowej, ale próchnicznej, przepuszczalnej i żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, ale w cieniu również da sobie radę. Roślina mrozoodporna – strefa mrozoodporności 4.

Co roku roślinę należy zasilić kompostem, a ziemię wokół wyściółkować korą, która zapobiega parowaniu wody i osłania podłoże przed nagrzewaniem (czego powojniki bardzo nie lubią). Podobne zadanie mogą spełnić niskie rośliny okrywowe. Ważnym zabiegiem jest cięcie pędów. Odmiany zakwitające wiosną przycina się mniej, usuwając uszkodzone, chore lub cienkie pędy, a pozostałe skracając do wysokości 100-120 cm (ale nie zawsze jest to konieczne). U odmian kwitnących latem przycina się całe rośliny około 50 cm nad ziemią. Przed zimą podstawę roślin należy obsypać kopczykiem kory.

Clematis doskonale nadaje się na pergole, kraty, do sadzenia przy altanach i ogrodzeniach oraz innych podporach ogrodowych. Może również wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. Doskonale nadaje się również do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą).

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że klient zapoznał się z produktem

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop