Malina czarna HEBAN BLACK POLKA

Nowość
0.0


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
10 cm - 15 cm
Pojemnik
P9
Pora owocowania
LipiecSierpień
Zapylacze
Odmiana samopylna
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Malina purpurowa "Heban" (Black Polka) to nowa odmiana maliny pochodząca z Polski. Jest to odmiana należąca do grupy malin powtarzających owocowanie. Zyskuje przydomek "czarna Polka" (Black Polka) ze względu na swoje podobieństwo w smaku do maliny Polka. Krzew maliny purpurowej odmiany "Heban" charakteryzuje się silnym wzrostem i prostym pokrojem, osiągając wysokość około 1,5 metra. Wytwarza niewiele odrostów korzeniowych, a jego pędy są pokryte kolcami. Uprawa tej maliny nie jest zazwyczaj problematyczna, ponieważ krzewy rosną zdrowo. Odmiana ta jest również wysoce odporna na większość szkodników i chorób malin.

Sadzonki malin "Heban" najlepiej sadzić w odległości około 0,5 metra od siebie w glebie lekko kwasowej, żyznej i umiarkowanie wilgotnej, na stanowisku o dobrej ekspozycji słonecznej.

Owoce maliny "Heban" są średniej wielkości (około 3,5-4 g), stożkowate, w kolorze purpurowym, prawie czarnym. Są atrakcyjne zarówno pod względem wyglądu, jak i smaku. Początkowo owoce są czerwone, ale tylko te, które stają się praktycznie czarne, są w pełni dojrzałe. Smak malin "Heban" jest często porównywany do popularnej odmiany "Polka". Można je spożywać na surowo lub wykorzystywać do różnych przetworów, ciast i deserów. Doskonale nadają się również do mrożenia.

Odmiana "Heban" oferuje możliwość podwójnego zbioru, ponieważ należy do malin powtarzających owocowanie. Pierwszy zbiór można przeprowadzić pod koniec sierpnia na jednorocznych pędach. Jeśli pozostawi się te pędy na kolejny rok, zaowocują ponownie w połowie czerwca.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop