Klon Shirasawy AUREUM


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
70 cm - 90 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
2.3 m - 3 m
Barwa liści
PomarańczowaŻółta
Stanowisko
Półcieniste
Maksymalnie w paczce
3

Opis produktu

Klon Shirasawy 'Aureum' to malownicze drzewo o złocistych liściach, dorastające zwykle do 3-4 m wysokości. Ma luźny pokrój, którą tworzy zwykle kilka pni. Największą zaletą odmiany 'Aureum' jest jasne wybarwienie wachlarzowatych liści: wiosną są żółte z pomarańczowym obrzeżeniem, latem intensywnie żółte, jesienią natomiast znów nabierają jasnopomarańczowej barwy. Dodatkowa atrakcję stanowią wiosenne białe kwiatostany, a pod koniec lata czerwone owoce (tzw. noski) silnie odcinające się od żółtych liści.

Klon Shirasawy wymaga gleb próchniczych, przepuszczalnych w miarę wilgotnych oraz osłoniętego lekko zacienionego stanowiska, ponieważ w pełnym słońcu mogą się pojawić poparzenia na jasnych liściach. Młode sadzonki należy okrywać na zimę. Roślina posiada płytki system korzeniowy, dlatego warto ją dodatkowo ściółkować na zimę. W czasie suszy, klona należy regularnie podlewać, pamiętając jednocześnie że roślina nie znosi stagnującej wody. Klon Shirasawy 'Aureum' nie jest również żarłoczny, dlatego po nawiezieniu przy sadzeniu, możemy zapomnieć o nawozach na 2-3 lata.

Polecany do nasadzeń soliterowych, ze względu na ciekawy pokrój i kolor. Idealnie nadaje się w chłodniejsze rejony, gdzie klony palmowe nie dają sobie rady. Warto sadzić go w towarzystwie roślin o ciemnym zabarwieniu liści i intensywnych barwach kwiatów.

Komentarze (0)
Przepiękne ,zdrowe drzewko ! Polecam !!!!, Ładna, starannie zapakowana roślina., Super, Kupiłem dwie rośliny : wilczomlecz Ascot Rainbow oraz klon Shirasawy. Niestety klon za cenę ponad 100zł miał sczerniały wierzchołek (choroba grzybowa?) i po miesiącu roślina obumarła.
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez