Jabłoń JONAGORED

Promocje
5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 8 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
140 - 160 cm
Pojemnik
Goły korzeń, zabezpieczony na czas transportu
Pora dojrzewania owoców
Wrzesień
Zapylacze
Elise, Gala, Szampion
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
20

Opis produktu

Drzewa tej odmiany rosną bardzo silnie, tworząc szeroko stożkowate, rozłożyste, dość zagęszczone korony, o przewisających pędach. Owocowanie rozpoczyna wcześnie, zwykle w 3 roku po posadzeniu. Jonagored owocuje średnio obficie i ma tendencję do owocowania przemiennego. Kwitnie, w zależności od pogody, w drugiej połowie kwietnia i w maju. Jest odmianą obcopylną i do obfitego owocowania wymaga sąsiedztwa odmian zapylających, np. Gloster, Gala, Idared, Cortland, Spartan, Szampion, Elise. Sama, podobnie jak pozostałe Jonagoldy nie sprawdza się jako zapylacz dla innych odmian (jest triploidem).

Jonagored to odmiana wczesnozimowa – owoce osiągają dojrzałość zbiorczą pod koniec września, kilka dni przed odmianą Jonagold, zaś dojrzałość konsumpcyjną uzyskują około połowy listopada. Owoce mają zielonkawożółtą lub żółtą, gładką, lekko tłustawą skórkę, o średniej grubości, pokrytą niemal w całości bardzo intensywnym, rozmytopaskowanym, karminowoczerwonym rumieńcem, z jeszcze ciemniejszymi paskami. Przetchlinki szarawe, rzadko rozsiane na całym owocu, średniej wielkości, nieco większe niż u odmiany Jonagold. Jabłka są średnie lub duże, stożkowato kuliste, lekko żebrowane przy kielichu. Ich smaczny miąższ jest żółtawy, średnio ścisły, twardy, soczysty, o przyjemnym aromacie, słodkokwaskowaty.

Jonagored to jedna ze smaczniejszych odmian deserowych jabłoni, doskonale nadaje się także na przetwory. W przechowalni owoce tej odmiany przechowuje się do końca lutego, a te pochodzące z chłodni dostępne są na rynku nawet do kwietnia.

Odmiana średnio wrażliwa na mróz, może ucierpieć w mniejszym lub większym stopniu przy temperaturze -25°C. Średnio podatna na parcha jabłoni, mączniaka i pozostałe choroby.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Drzewka dobrze zapakowane wszystko ok , chociaż musiałem na nie czekać ponad tydzień od dnia złożenia zamówienia, myślałem, że szybciej będę je miał.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop