W tej chwili prowadzimy przedsprzedaż. Zamówienia będą realizowane od 1 marca 2023 r.

Clematis Powojnik VILLE DE LYON

0.0


Czas realizacji
- 5 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
50 cm - 60 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
3 m - 4 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiec
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Powojnik wielkokwiatowy to pnącze, o zielonych, sezonowych liściach i umiarkowanej sile wzrostu, wspinające się po podporach, oplatając się wokół nich za pomocą ogonków liściowych. Piękne kwiaty (u niektórych odmian mają nawet 20 cm średnicy) zwykle są pojedyncze, ale bywają też odmiany pełne. Płatki mogą być białe, różowe, fioletowe, niebieskawe, czerwone, purpurowe, niekiedy są dwubarwne.

Najlepiej rośnie w przeciętnej ogrodowej, ale próchnicznej, przepuszczalnej i żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, ale w cieniu również da sobie radę. Roślina mrozoodporna – strefa mrozoodporności 4.

Co roku roślinę należy zasilić kompostem, a ziemię wokół wyściółkować korą, która zapobiega parowaniu wody i osłania podłoże przed nagrzewaniem (czego powojniki bardzo nie lubią). Podobne zadanie mogą spełnić niskie rośliny okrywowe. Ważnym zabiegiem jest cięcie pędów. Odmiany zakwitające wiosną przycina się mniej, usuwając uszkodzone, chore lub cienkie pędy, a pozostałe skracając do wysokości 100-120 cm (ale nie zawsze jest to konieczne). U odmian kwitnących latem przycina się całe rośliny około 50 cm nad ziemią. Przed zimą podstawę roślin należy obsypać kopczykiem kory.

Clematis doskonale nadaje się na pergole, kraty, do sadzenia przy altanach i ogrodzeniach oraz innych podporach ogrodowych. Może również wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. Doskonale nadaje się również do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą).

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że klient zapoznał się z produktem

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop