Budleja Dawida trójkolorowa TRICOLOR


Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
1.5 m - 2 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
BiałaRóżowaPurpurowaWielobarwna
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernik
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Budleja 'Tricolor' to kompozycja 3 różnych odmian w jednej sadzonce. Piękne kwiaty w kolorach białym,ciemnoróżowym oraz niebieskim są prawdziwą ozdobą krzewu od czerwca, aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne kwiatostany zebrane są w kłosowate wiechy, które pojawiają się licznie na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest 'motylim krzewem’.

Budleja preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste, zaciszne oraz gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Starsze rośliny dobrze znoszą suszę. Doskonale znosi warunki miejskie.

Budleja nadaje się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można ją także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach. Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywana jest jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin. Uprawiana pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów, jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzy grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze.

.

Komentarze (0)
Jeszcze w tym roku nie zakwitnie ale roślinka przyjęła się bez problemów, Sadzonka dobrej jakości. Odpowiednio zapakowana. wszystkook, Jak na razie sadzonka może być, mam nadzieje ze zakwitnie tak jak na zdjęciach..., Towar zgodny z opisem, ok
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez