Zobacz nasze aukcje na Allegro Internetowy Ogród na Facebook

Modrzew europejski KREJCI szczepiony

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 57,00 zł 57.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 1893_20200628235028

Opis

Odmiana modrzewia 'Krejčí' to niewątpliwie jedna z dziwniejszych odmian wśród roślin iglastych.To znane i cenione drzewo leśne, parkowe i ogrodowe, od wieków zadomowione w polskiej kulturze i sztuce ogrodowej. Pomimo, że naturalne stanowisko występowania modrzewia w kraju ogranicza się do obszaru Tatr, to jednak gatunek ten jest powszechnie sadzony na terenie całego kraju.Cała roślina jest mocno efemeryczna, jej gałązki są nieregularnie pokryte ciemnozielonymi, zebranymi w kępki, miękkimi igłami – także nierzadko poskręcanymi. Występują więc fragmenty pędów zupełnie „nagie” oraz odcinki, niezwykle gęsto pokryte igłami. Oczywiście jak u wszystkich modrzewi igły jesienią przebarwiają się na żółto i opadają. W sprzedaży odmiana ta jest często oferowana w formie piennej  – czyli jest szczepiona na niskim pniu – zwykle na wysokości ok. 1 m.

Modrzew europejski najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Powinien mieć duża miejsca, gdyż boczne gałęzie mogą mieć kilka metrów długości. Drzewo jest tolerancyjne w stosunku do gleby, może rosnąć praktycznie w każdej glebie, poza suchą i piaszczystą oraz ciężką gliniastą, a także  taką, w której zalega długo woda. Jest odporny na mróz i tolerancyjny na zanieczyszczenie środowiska.

Modrzew ten należy zdecydowanie traktować jako ciekawostkę ogrodową.  Jest ona marzeniem wielu kolekcjonerów roślin iglastych. To ciekawy element ogrodów skalnych i alpinariów. Może być także sadzony w ogrodach o charakterze orientalnym. Jednak zawsze miejsce sadzenia powinno być tak dobrane, aby roślina była wyeksponowana, stąd nie powinna być łączona z innymi iglakami, lecz zdecydowanie traktowana jako soliter. Ciekawym dodatkiem podkreślającym jej dziwny charakter wzrostu mogą być ciekawe kamienie, skały czy stare korzenie drzew.

 

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie

 

Dodatkowe informacje

wysokość [cm] 100/120
pojemnik [l] 3
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl