Cis KOLUMNOWY

cis kolumnowy (2).jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 75,00 zł 75.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 2021_20210403210459

Opis

Wielopędowy krzew o wąskim pokroju, tworzący proste, lekko rozszerzające się ku wierzchołkowi słupy. Odmiana charakteryzuje się dosyć wolnym tempem wzrostu, po 10 latach uprawy osiąga około 2 m wysokości. Wszystkie pędy są wzniesione, wyprostowane i sztywne, odporne na wyleganie pod ciężarem śniegu lub na skutek silnych podmuchów wiatru. Ciemnozielone, błyszczące igły, o długości 2-3 cm, okalają pędy promieniście. Cisy należą do roślin rozdzielnopłciowych, dwupiennych. Na jednych osobnikach tworzą się wyłącznie kwiaty męskie, zaś na innych wyłącznie kwiaty żeńskie. Wojtek jest klonem męskim, stąd w przeciwieństwie do odmian żeńskich, nie tworzy nasion z czerwonymi osnówkami.

Cis preferuje zarówno stanowisko słoneczne jak i cieniste. Najlepiej poradzi sobie na glebach wilgotnych i wapiennych, zasobnych w składniki pokarmowe. Wykazuje wysoką mrozoodporność( większą od cisa pospolitego). Nadaje się do przesadzania z powodu bogato rozgałęzionego systemu korzeniowego. Odporny na choroby i szkodniki

Jest polecana do niewielkich ogrodów - do sadzenia pojedynczo jako dominanta kompozycji lub w nieformowanych ażurowych szpalerach. Bardzo dobrze znosi cięcie, nawet silne skracanie pędów.

Dodatkowe informacje

wysokość [cm] 70-80
pojemnik [l] 5
maksymalnie w paczce 4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl