Wisteria Glicynia FIOLETOWA

0.0


szt.
Formy płatności
Przedsprzedaż
- 1 mar 2024
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
50 - 70 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
8 - 10 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Fioletowa
Termin kwitnienia
MajCzerwiec
Maksymalnie w paczce
6

Opis produktu

Glicynia kwiecista (Wisteria floribunda), nazywana również wisterią, słodlinem lub glicynią japońską należy do rodziny bobowatych (Fabaceae). Pochodzi z Japonii i Korei. Glicynia to wieloletnie pnącze dorastające do 10 m długości (zależnie od odmiany i warunków). Wytwarza duże, pierzaste liście złożone z kilkunastu listków, jesienią przebarwiające się na żółto. Pnącze wspina się za pomocą wijących pędów, które po pewnym czasie drewnieją tworząc mocne pnie. Glicynia jest najbardziej efektowna jest w okresie kwitnienia od maja do czerwca – gdy wytwarza długie (nawet do 35 cm) kwiatostany o pachnących kwiatach w odcieniach różu i fioletu. Owoce to spłaszczone strąki, często wiszące na roślinie aż do wiosny.

Wisteria najlepiej będzie rosła na żyznej, wilgotnej glebie, w miejscu nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Pnącze wymaga gleby odkwaszonej i nawożenia obornikiem lub nawozami fosforowymi. W czasie kwitnienia roślina wymaga intensywnego podlewania. Chociaż jest dość odporna na mróz w czasie ostrych zim jej pączki kwiatowe mogą przemarzać. Jesienią warto usypać wokół młodych roślin kopczyk i okryć agrowłókniną lub słomianą matą. Istotnym elementem pielęgnacji jest regularne przycinanie. Zapewni roślinie odpowiedni wzrost i obfite kwitnienie.

Glicynie nadają się do sadzenia przy kratownicach lub trejażach specjalnie dla niej przygotowanych i umocowanych przy budynkach od strony południowej lub południowo-zachodniej. Mogą rosnąć przy pergolach odpowiednio dużych, kolumnach, słupach, altanach, wysokich ogrodzeniach. Mogą stanowić osłonę dla nieładnych elewacji i murów, zacienienie przy pergolach. Można sadzić ją przy ekranach autostradowych.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop