Wiśnia japońska AMANOGAWA kolumnowa


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Wysyłka
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
160 - 180 cm
Pojemnik
C5
Wysokość docelowa
5 - 6 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
Maj
Maksymalnie w paczce
4

Opis produktu

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' to drzewo o bardzo wąskiej, strzelistej koronie. Dorasta do 5-7 m wysokości osiągając 1-2 m szerokości. Liście w obrysie są jajowate, na brzegach piłkowane, wybarwione na zielono, gładkie i błyszczące. Młode liście są żółtawobrązowe, a jesienią wyraziście żółtopomarańczowe. Na ogonkach liściowych znajdują się małe gruczołki. W maju drzewa obsypują się jasnoróżowymi, osadzonymi na długich szypułkach, pełnymi kwiatami. Kwiaty są zebrane po kilka w pęczkach, a każdy z nich ma średnicę 4-5 cm. Powabu dodaje im subtelny, lekki zapach.

Wiśnia piłkowana zaliczana jest do grupy roślin o nieco większych potrzebach uprawowych. Wymaga gleb żyznych, ciepłych i przepuszczalnych. Odmiany wiśni ozdobnych, w tym ‘Amanogawa’, są niestety dosyć wrażliwe na silne mrozy, stąd w pierwszych latach uprawy warto je zabezpieczać na zimę słomianymi matami bądź fizeliną. Z wiekiem drzewa nabierają większej mrozoodporności. Zwykle rosną zdrowo, są rzadko atakowane przez szkodniki lub porażane przez choroby.

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' jest jedną z najcenniejszych i najbardziej ozdobnych odmian wiśni, dlatego zasługuje na szerokie rozpowszechnienie. Polecana przede wszystkim do sadzenia w ogrodach przydomowych i na działkach, ale również na terenach, gdzie ograniczona przestrzeń utrudnia zastosowanie innych obficie kwitnących drzew. W ogrodach o większej powierzchni ciekawie i malowniczo prezentują się alejki obsadzone wiśnią piłkowaną. Interesująca forma, efektowne kwiaty i niewielkie rozmiary sprawiają, że roślina doskonale komponuje się i wpasowuje w otaczający krajobraz.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
dobra cena za taka wysokość sadzonki zapakowanie ok, Piękna, bardzo dobry kontakt dzieki za info, Kiku shidare otrzymałam zupełnie inną niż sadzonka na zdjęciu a telefonicznie przed zakupem poinformowano mnie, że dostanę sadzonkę jak na zdjęciu z podciętymi gałązkami na wiosnę a dostałam kikut , który ma tylko marne 3 krótkie, dopiero co wyrośnięte cienkie gałązki a miała być już rozbudowana korona i przycięta na wiosnę, poza tym na każdej gałązce są po dwa trzy lub cztery czarne okrągłe robaczki lub są to larwy jakiegoś szkodnika. Nie polecam, dla mnie to wyrzucone pieniądze i takie „drzewko” Kiku shidare oblepione szkodnikami nie powinno być dopuszczone do sprzedaży klientom. Amonagawa w lepszej kondycji jest to 1 cienki długi pień z 1 cieniutką boczną gałązką a listki wypuszcza na gorze pnia., Wisnia amonogawa to 1 patyk, w ogóle nierozgaleziony ,na dodatek chyba lekko podsuszony,bo ledwie puszcza pojedyncze liście. Czubek drzewka złamany ., dobra cena, wysokość zgodna z zamówieniem, bardzo dobrze zabezpieczona na, Drzewo wg opisu miało mieć wielkość min 160 cm. Ma ledwo 150 (mierzone z doniczką!). Drzewko bardzo nędznie wygląda. Sklep nie odpowiada na reklamację, ani meilowo ani telefonicznie. Nie polecam., Drzewo wg opisu miało mieć wielkość min 160 cm. Ma ledwo 150 (mierzone z doniczką!). Drzewko bardzo nędznie wygląda. Sklep nie odpowiada na reklamację, ani meilowo ani telefonicznie. Nie polecam., Piękne zdrowe drzewka. Polecam!

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop