Wiśnia japońska AMANOGAWA kolumnowa


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
50 cm - 60 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
5 m - 6 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
Maj
Maksymalnie w paczce
8

Opis produktu

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' to drzewo o bardzo wąskiej, strzelistej koronie. Dorasta do 5-7 m wysokości osiągając 1-2 m szerokości. Liście w obrysie są jajowate, na brzegach piłkowane, wybarwione na zielono, gładkie i błyszczące. Młode liście są żółtawobrązowe, a jesienią wyraziście żółtopomarańczowe. Na ogonkach liściowych znajdują się małe gruczołki. W maju drzewa obsypują się jasnoróżowymi, osadzonymi na długich szypułkach, pełnymi kwiatami. Kwiaty są zebrane po kilka w pęczkach, a każdy z nich ma średnicę 4-5 cm. Powabu dodaje im subtelny, lekki zapach.

Wiśnia piłkowana zaliczana jest do grupy roślin o nieco większych potrzebach uprawowych. Wymaga gleb żyznych, ciepłych i przepuszczalnych. Odmiany wiśni ozdobnych, w tym ‘Amanogawa’, są niestety dosyć wrażliwe na silne mrozy, stąd w pierwszych latach uprawy warto je zabezpieczać na zimę słomianymi matami bądź fizeliną. Z wiekiem drzewa nabierają większej mrozoodporności. Zwykle rosną zdrowo, są rzadko atakowane przez szkodniki lub porażane przez choroby.

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' jest jedną z najcenniejszych i najbardziej ozdobnych odmian wiśni, dlatego zasługuje na szerokie rozpowszechnienie. Polecana przede wszystkim do sadzenia w ogrodach przydomowych i na działkach, ale również na terenach, gdzie ograniczona przestrzeń utrudnia zastosowanie innych obficie kwitnących drzew. W ogrodach o większej powierzchni ciekawie i malowniczo prezentują się alejki obsadzone wiśnią piłkowaną. Interesująca forma, efektowne kwiaty i niewielkie rozmiary sprawiają, że roślina doskonale komponuje się i wpasowuje w otaczający krajobraz.

Komentarze (0)
dobra cena za taka wysokość sadzonki zapakowanie ok, Piękna, bardzo dobry kontakt dzieki za info
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez