Trawa Hakonechloa smukła ALL GOLD


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
10 cm - 15 cm
Pojemnik
C1
Wysokość docelowa
50 cm - 60 cm
Barwa liści
Żółta
Stanowisko
PółcienisteSłoneczne
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Hakonechloa 'All Gold' osiąga około 60 cm szerokości i wysokości. Łukowato wygięte, kaskadowo opadające liście tworzą harmonijny i malowniczy obraz. Wzbogacają go środkiem lata subtelne, kłosowate kwiatostany. Odmiana All Gold charakteryzuje się złotym zabarwieniem całej powierzchni blaszki liściowej.

Hakonechloa najlepiej rośnie i jest najefektowniejsza w lekkim półcieniu, może rosnąć również na stanowiskach słonecznych o odpowiednio wilgotnym podłożu. W głębokim cieniu liście tracą intensywne wybarwienie. Lubi gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. W zimie nie toleruje wilgoci. Źle znosi gleby ciężkie, gliniaste, jak też piaszczyste, nadmiernie przepuszczalne i suche. Przycinanie liści przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wegetacji.

Jako roślinę okrywową sadzi się ją co 45 cm. Dobrze rośnie na brzegu oczka wodnego lub strumyka, pod koronami drzew i krzewów w lekkim cieniu w towarzystwie żurawek, funkii, paproci, tawułek, parzydła, epimedium, miodunek, ułudek, rodgersji. Hakonechloa nie jest trawą ekspansywną i nie zagraża sąsiednim roślinom. Doskonale nadaje się na obwódki, do ogrodów skalnych, japońskich, rustykalnych itp. Trawa ta również wdzięcznie prezentuje się pojemnikach można sadzić ją samodzielnie lub w kompozycjach z innymi roślinami.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez