Świerk pospolity ACROCONA

0.0


Czas realizacji
- 8 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
60 cm - 80 cm
Pojemnik
C10
Wysokość docelowa
4 m - 5 m
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
2

Opis produktu

'Acrocona' to interesująca odmiana świerka pospolitego o powolnym wzroście i intensywnym kolorze szyszek na zakończeniach pędów. Cechą wyróżniającą odmianę są ciekawe kolorystycznie młode szyszki, które mają czerwone zabarwienie i co roku na wiosnę pojawiają się w dużych ilościach na końcach pędów nawet już u młodych roślin! Jest to też jedna z najpiękniejszych odmian świerka charakteryzująca się nieregularnym, stożkowatym pokrojem oraz powolnym wzrostem. Osiąga w wieku 30 lat zaledwie ok. 4-5 m wysokości przy szerokości  4 metrów. Pokrój roślin w zarysie szeroko stożkowaty z gałęziami wyrastającymi z pnia niemal pod kątem prostym i ze zwisającymi gałęziami bocznymi u dorosłych egzemplarzy nadaje malowniczego charakteru.

Świerk pospolity Acrocona ma niewielkie wymagania co do odczynu ziemi. Gleba powinna być żyzna. Podlewanie umiarkowane Świerk pospolity Acrocona preferuje ziemię wilgotną, ale dobrze znosi przesuszenie. Ma płytki i szeroki system korzeniowy. Stanowisko słoneczne; toleruje lekki półcień.

Znakomicie pasuje do ogrodów skalnych, wrzosowisk oraz na skarpy w miejscach słonecznych. Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy żwirowym. Nadaje się do kompozycji z miniaturowymi azaliami w podszyciu. Dobry do sadzenia w małych ogrodach i wszędzie tam, gdzie można z bliska podziwiać niezwykłe szyszki na niewielkim drzewie.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że klient zapoznał się z produktem

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop