Śliwa WĘGIERKA ZWYKŁA

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
140 - 160 cm
Pojemnik
Goły korzeń, zabezpieczony na czas transportu
Pora dojrzewania owoców
Wrzesień
Zapylacze
Odmiana samopylna
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

Jedna z najstarszych odmian śliwy, znana w Europie już w XVII w. Drzewa rosną średnio silnie, tworząc wyniosłą, za młodu stożkowatą, później kulistą, równomiernie zagęszczoną koronę, wymagającą intensywnego cięcia prześwietlającego. Konary ukośnie skierowane do góry, często krzyżujące się, silnie rozgałęzione o dużej ilości krótkopędów. Drzewa i pąki dość wytrzymałe na mróz. Kwiaty rzadko uszkadzane przez wiosenne przymrozki. Owocowanie rozpoczyna średnio późno. Owocuje obficie (lepiej na glebach o dużej zawartości próchnicy i wody), corocznie. Na glebach suchych i ubogich owoce drobnieją. Kwitnie dość późno, najczęściej w drugiej dekadzie maja. Kwiaty są białozielonkawe, niewielkie. Odmiana samopylna, jednocześnie jeden z najlepszych zapylaczy dla śliw.

Owoce średniej wielkości (25-30 g), owalne lub odwrotnie jajowate, zwężające się ku dołowi, o dość długich szypułkach. Dojrzewają od połowy września do końca października. Przed zbiorem nie opadają, można je przetrzymać na drzewie. Im później zebrane - tym smaczniejsze, a pestka lepiej odchodzi od miąższu. Skórka brązowofioletowa, pokryta białawym nalotem i drobnymi brunatnymi cętkami, mocno przywiera do miąższu, który jest złotożółty, żółty lub zielonkawożółty, zwarty, chrząstkowy, średnio soczysty. Owoce dobrze znoszą transport.

Odmiana deserowa, doskonała również na przetwory (powidła i susze). Odpowiednia do wszystkich typów sadów oraz ogrodów działkowych i przydomowych.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Duża, ładnie rozgałęziona sadzonka, Piękne, kształtne drzewko, wsadzone na jesień 2023. Mam nadzieję że się zaaklimatyzuje i będzie dawać ładne owoce.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop