Róża wielkokwiatowa MIX KOLORÓW krzaczasta


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
C5
Wysokość szczepienia
około 120cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Wielobarwna
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

Róże wielkokwiatowe to obecnie najczęściej uprawiane róże. Mimo, że uznawane są za bardziej kapryśne, a ich piękno w dużej mierze zależne jest od aury, chętnych nie brakuje. Doskonałe do ogrodu, niezastąpione na kwiat cięty. Przy zapoznaniu się z podstawowymi zasadami uprawy róż wielkokwiatowych, zyskamy większe szanse na sukces, a duże, barwne kwiaty, sprawią, że ogród stanie się jeszcze elegantszy. Róże szlachetne to królewskie kwiaty, w każdym ogrodzie powinien znaleźć się okaz z tej elitarnej grupy krzewów.

Róże wielkokwiatowe zachwycają przede wszystkim kwiatami, które już w fazie pąka, wyglądają niezwykle malowniczo. Pąki kwiatowe są wydłużone, a rozwinięte kwiatostany potrafią osiągać bardzo duże rozmiary. Dostępne odmiany występują w olbrzymiej ilości barw oraz odcieni. Krzewy charakteryzują się wzniesionym pokrojem, pędy proste, sztywne. Liście są duże, często skórzaste i błyszczące, młode - purpurowe lub brązowe. Liście na pędach utrzymują się do późnej jesieni. Na tle ciemnych liści bardzo wyraziście prezentują się kwiatostany, ukazujące się już w czerwcu. Róże wielkokwiatowe powtarzają kwitnienie.

Róże wielkokwiatowe są grupą róż o najwyższych wymaganiach glebowych i świetlnych. Wymagają one stanowiska słonecznego, zacisznego, na którym obficie kwitną. Unikamy stanowisk zacienionych, gdyż rośliny będą słabo kwitły, a także staną się jeszcze bardziej podatne na liczne choroby. Optymalne podłoże dla róży wielkokwiatowej to próchnicza gleba, wzbogacona dużą dawką kompostu, dzięki któremu stanie się zasobniejsza, lepiej będzie magazynować wodę, a składniki pokarmowe nie będą narażone na zbytnie wymywanie w czasie opadów deszczu. Podłoże powinno być dostatecznie wilgotne, aby roślina prawidłowo się rozwijała i obficie kwitła. Dla ograniczenia parowania wody z podłoża warto je ściółkować, dzięki czemu unikniemy także nadmiernej ekspansji chwastów

Róże wielkokwiatowe są podstawą ogrodów różanych, a także mogą stanowić uzupełnienie rabat. Pięknie zaprezentują się w grupie na tle trawnika. Przy tworzeniu kompozycji z różami należy pamiętać, że róże są podstawowym elementem rabaty. Charakteryzują się tak wysoką dekoracyjnością, że towarzystwem dla róż mogą być rośliny o delikatnej urodzie, bardziej stonowanej, która nie będzie konkurowała z różą o pierwszeństwo na rabacie.

Róża wielkokwiatowa to także jeden z najbardziej popularnych krzewów, którego kwiaty stanowią podstawę asortymentu kwiaciarni na płaszczyźnie kwiatów ciętych. Doskonale sprawdzają się w tej roli, długo utrzymują świeżość, a także w dużej części przepięknie pachną.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez