Róża pomarszczona różowa


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 25 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
1.5 m - 2 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
CzerwiecLipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Jest do duży i gęsty krzew, który w maju obficie obsypany jest różowymi, pachnącymi kwiatami o kontrastującym żółtym środku. Pierwsze kwitnienie jest najobfitsze, ale na krzewie regularnie do października pojawiają się kwiaty. Krzew nawet jesienią, gdy przestaje kwitnąć, ozdabia się wytwarzanymi w dużej ilości, kulistymi czerwono-pomarańczowymi owocami, które nadają się na przetwory (konfitury, nalewki).

Roślina ta jest chętnie stosowana w zieleni miejskiej, a przyczynia się do tego odporność na choroby, szkodniki, zasolenie gleby i fakt, że pozostawiona praktycznie bez opieki, również będzie rosła i kwitła. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie zarówno na glebach żyznych próchniczych, jak i na ubogich, piaszczystych gruntach. Jest to roślina bardzo wytrzymała na suszę i mocne operowanie promieni słonecznych.

Roślinę najlepiej sadzić w swoim własnym towarzystwie, ponieważ jest dość ekspansywna i może zagłuszyć inne, delikatniejsze rośliny. Jeśli zdecydujemy się skomponować z jej udziałem rabatę, sadźmy w jej towarzystwie równie wytrzymałe rośliny, by nie pozwoliły się zdominować. Dobrym towarzystwem będą na pewno np. miskanty (chiński) oraz krzewy - berberysy, krzewuszki czy karłowe sosny.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez