Piwonia Peonia EARLY SCOUT


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Opis produktu

Należy do rodziny piwoniowatych. Naturalne stanowisko gatunku znajduje się w Chinach, Korei i na Syberii. Liście podwójnie trójdzielne, listki osadzone na krótkich ogonkach, o brzegach słabo ząbkowanych, czerwono żyłkowane. Odmiana „Early Scout” należy do odmian mieszańcowych, osiąga wysokość od 40-50 cm, kwiaty pojedyńcze, kolor szkarłatno czerwony- z żółtym środkiem. Kwitnie wcześniej niż inne odmiany nawet od początku maja. Kwiaty nadają się do cięcia.

Piwonie wymagają miejsc otwartych, dobrze oświetlonych, gleb średnio zwięzłych, próchnicznych, utrzymujących wodę nawet w okresie letniej suszy. Głębsze warstwy gleby powinny być przepuszczalne, szczególnie zimą, gdyż nadmiar stagnującej wody powoduje wygniwanie mięsistych korzeni. Piwonie lubią rosnąć w jednym miejscu i nie lubi częstego przesadzania. Piwonie rosną powoli, dopiero kilka lat po posadzeniu w pełni się rozwijają i obficie kwitną.

Piwonia jest byliną o uniwersalnym zastosowaniu. Efektownie wygląda zarówno w ogrodach przydomowych, ogrodach orientalnych, jak i w parkach miejskich. Dzięki pięknym kwiatom jest chętnie sadzona na wyeksponowanych miejscach na trawnikach tworząc kolorowy szpaler lub żywopłot oddzielający fragment ogrodu. Najciekawiej prezentuje się w grupach. Kwiaty można ścinać i wstawiać do wazonu.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez