Piwonia Paeonia MR.ED

Nowość
0.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Wysyłka
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
20 - 30 cm
Pojemnik
C4
Wysokość docelowa
70 - 80 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Wielobarwna
Termin kwitnienia
MajCzerwiec
Maksymalnie w paczce
8

Opis produktu

Wspaniała odmiana piwonii, o wyjątkowej urodzie, prezentuje kwiaty, które zdumiewają różnorodnością kolorów na jednym krzaku. Jej kwiaty zachwycają przejściem od różowego do białego, tworząc niezwykłą grę barw na pojedynczym krzaku. Co więcej, niekiedy można zaobserwować fascynujący efekt, w którym kwiat wybarwia się na pół: jedna strona kwiatu jest biała, podczas gdy druga strona pozostaje różowa. To piwonia, która osiąga do 80 cm wysokości, tworząc okazały i efektowny krzew. Jej kwitnienie to prawdziwa uczta dla zmysłów, rozpoczynająca się na przełomie maja i czerwca. Te kolorowe, wielokolorowe kwiaty przyciągają uwagę i tworzą niepowtarzalny widok w ogrodzie.

Piwonia lubi stanowisko słoneczne. Toleruje także stanowiska półcieniste, jeśli przynajmniej przez połowę dnia będzie oświetlana przez słońce. Rośliny lubią rosnąć na otwartej przestrzeni – jednak osłoniętej od wiatru. Może rosnąć na każdej glebie, jednak idealnym podłożem są gleby żyzne, średnio zwięzłe, utrzymujące wodę w okresie suszy o pH 5-6.

Piwonia jest uniwersalną rośliną i ma bardzo różnorodne zastosowanie. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w kompozycjach oraz na rabatach bylinowych.Dzięki pięknym kwiatom odmianę warto posadzić w grupach na trawnikach, gdzie rośliny utworzą kolorowy szpaler lub żywopłot oddzielający fragment ogrodu. Kwiaty piwonii znajdą zastosowanie w tworzeniu bukietów kwiatów.

Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop