Paproć WIETLICA japonśka RED BEUATY


Wysyłka w 10 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
10 cm - 15 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
40 cm - 50 cm
Barwa liści
PurpurowaCzerwona
Stanowisko
PółcienisteCieniste
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Wietlica japońska 'Red Beauty' charakteryzuje się nie tylko pięknym pokrojem, ale także wspaniałym ubarwieniem. Podwójnie pierzaste liście przybierają srebrzysty odcień, a unerwienie staje się mniej lub bardziej czerwone zależnie od stopnia rozwoju i warunków oraz wieku rośliny. Formuje krzaczaste, rozgałęzione kępy, dorastając do około 40 cm wysokości.

Zaleca się sadzenie w miejscach ocienionych częściowo lub całkowicie na stanowiskach wilgotnych. Wymagania glebowe nie są szczególnie duże, ale ważne jest zapewnienie gleby próchniczej i lekkiej. Jest rośliną w pełni mrozoodporną.

'Metalilicum’ warto wykorzystywać do tworzenia cienistych rabat, daje pożądany efekt kolorystyczny w szczególności w kompozycji z gatunkami jednolicie zielonymi. Nadaje się także do sadzenia pod koroną drzew, wzdłuż nawierzchni i w pobliżu zbiorników wodnych. Sprawdza się jako roślina okrywowa. Ze względu na atrakcyjnie zabarwienie liści najlepiej uprawiać ją w wyeksponowanym miejscu


Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez