Obiela wielkokwiatowa MAGICAL SPRINGTIME


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
15 cm - 20 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
2.5 m - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
MajCzerwiec
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Obiela wielkokwiatowa to roślina o wiotkich, giętkich pędach, często przewieszających się. Ozdobą obieli wielkokwitowej są śnieżnobiałe kwiaty średnicy 4-5 cm. Charakteryzuje się szerokim, rozłożystym pokrojem, dorasta do 3 m wysokości. Kwitnie od połowy maja do połowy czerwca. Bardzo dekoracyjnie wygląda jesienią, gdy jej liście przebarwiają się na żółto. Także zimą zdobi ogród - w tym okresie jej ozdobą są brązowopurpurowe pędy.

Obiela wielkokwiatowa jest tolerancyjna względem gleby i stanowiska słonecznego, nie należy jednak sadzić jej w bezpośrednim, ostrym słońcu. Preferuje miejsca jasne i słoneczne. Jest krzewem zrzucającym liście na zimę, ale nie wymaga okrywania, bowiem jest całkowicie mrozoodporna.

Ze względu na swoje wyjątkowo spektakularne kwitnienie i tolerancję na cięcie, obiela wielkokwiatowa może mieć w ogrodzie wiele zastosowań. Doskonale sprawdza się w kompozycjach z innymi krzewami ozdobnymi, szczególnie, jeśli kwitną o różnych porach roku. Obiela jest też idealną rośliną do obsadzania ażurowych ogrodzeń oraz dużych pergoli i nadaje się do tworzenia formowanych lub luźnych żywopłotów. Jej gęsto ukwiecone pędy wspaniale też wyglądają zwieszając się z murków i skarp. Bardzo dobrze prezentują się w pobliżu altan, schodów lub tarasów.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez