Miskant chiński ROTER PFEIL

Nowość
0.0


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
40 cm - 50 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
1,5 m - 1,7 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Miskant 'Roter Pfeil' to średniej wysokości miskant, który w okresie kwitnienia osiąga ponad 1,8 metra. Wśród licznych odmian tego gatunku wyróżnia się on poprzez stosunkowo wczesny okres kwitnienia, który ma miejsce w sierpniu, oraz wyjątkowe wybarwienie liści, które staje się efektowne już pod koniec lata. Tworzy ciemnoczerwone kwiatostany, które stopniowo przebarwiają się w odcienie purpury w miarę przekwitania, tworząc srebrzyste, puszyste pióropusze. Jego szerokie liście zmieniają się w stosunkowo krótkim czasie, przybierając czerwoną, pomarańczową, a nawet miedzianą kolorystykę, co tworzy piękny kontrast z białymi kwiatami tej porze roku.

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza.

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop