Mini Kiwi Aktinidia HARDY RED żeńska


Wysyłka w 10 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
15 cm - 20 cm
Pojemnik
C1
Pora owocowania
Wrzesień
Stanowisko
Słoneczne
Zapylacze
Inna odmiana męska np. Weiki
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Plenna odmiana o intensywnie czerwonych, bardzo smacznych i zdrowych owocach. Jest to pnącze, które owija się wokół podpór. Osiąga wysokość około 8 - 10 metrów, gdzie roczny przyrost to 2-3m.  W maju i czerwcu na pędach ukazują się nieduże, białe, delikatnie pachnące kwiaty. Liście szerokie, owalne, ciemnozielone, błyszczące.  W połowie września zaczynają dojrzewać bardzo smaczne, a zarazem dekoracyjne owoce. Są one średniej wielkości, dł. 3,5 cm i 1,5˗2 cm szer., wydłużone, lekko spłaszczone, wiśniowoczerwone na zewnątrz i w środku. Owoce wybarwiają się w końcowej fazie dojrzewania. Nadają się do jedzenia ze skórką, która w przeciwieństwie do owoców klasycznego kiwi jest gładka.

Odmiana wymaga gleb żyznych, wilgotnych, ale dobrze zdrenowanych, stanowisk nasłonecznionych, miejsc osłoniętych i ciepłych. Wytrzymuje zimowe spadki temperatury do około -26°C (strefa 5b).

Hardy Red to wieloletnie pnącze ozdobne i jednocześnie owocujące, wytrzymuje nawet -30°C, nie wymaga ochrony, idealnie mrozoodporna na terenie całej Polski. Do zapylenia i zawiązania owoców niezbędna jest w pobliżu roślina męska tego samego gatunku (np. męska ‘Weiki’). 

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez