W tej chwili prowadzimy przedsprzedaż. Zamówienia będą realizowane od 1 marca 2023 r.

Milin amerykański FLAMENCO

0.0


Czas realizacji
- 5 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
30 cm - 40 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
6 m - 10 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Czerwona
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
8

Opis produktu

Milin amerykański 'Flamenco' to efektowne, szybko rosnące pnącze, które zachwyca swym spektakularnym, obfitym kwitnieniem. Dorasta do około 5-10 m wysokości. Wytwarza długie, grube, dość sztywne pędy, które wspinają się po rozmaitych podporach za pomocą korzeni czepnych. Ozdobione są one naprzeciwległymi, lancetowatymi, zielonymi, nieparzystopierzastymi liśćmi o piłkowanych brzegach. Od lipca do września roślina okrywa się mnóstwem dużych, trąbkowatych kwiatów w ognistym, czerwono-pomarańczowym kolorze, które zebrane są w baldachowate kwiatostany.

Milin najobficiej kwitnie na stanowisku w pełnym słońcu, dobrze się nagrzewającym i osłoniętym od wiatru (szczególnie, tego mroźnego zimowego!). Milin nie jest wybredny co do gleby, dobrze rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej lecz dla obfitego kwitnienia najlepiej zapewnić mu żyzne przepuszczalne i wilgotne, lecz nie mokre (!) podłoże. Roślina nie lubi stagnującej wody i skrajności takich jak bardzo suche piaszczyste gleby czy te bardzo ciężkie, gliniaste. Pnącze czepia się i owija się dookoła podpór równocześnie, wytwarzając przy tym dużą masę, dlatego siatki pod jej uprawę powinny być solidne i wytrzymałe. Roślina by równomiernie się rozrastała wymaga cięcia i nawożenia. Pnącze nie jest całkowicie mrozoodporne na terenie kraju, dlatego w chłodniejszych rejonach czy w wyjątkowo mroźne zimy warto je okrywać.

Roślina idealnie nadaje się do obrastania furtek, kratek, altan i trejaży w naszym ogrodzie lub maskowania niegestycznych ścian czy murów. Ze względu na spore rozmiary odradzamy tą odmianę na balkony czy tarasy (warto sięgnąć po niższe egzemplarze np. 'Madame Galen'). Ze względu na dość egzotyczny wygląd pomarańczowych kwiatów roślina idealnie wpasuje się w kanon ogrodu śródziemnomorskiego.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że klient zapoznał się z produktem

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop