Malina HUSARIA

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
20 - 30 cm
Pojemnik
C0,5
Wysokość docelowa
2 - 3 m
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Pora dojrzewania owoców
CzerwiecLipiecSierpień
Maksymalnie w paczce
15

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Malina 'Husaria' to wyhodowana w  Polsce odmiana maliny należąca do grupy malin letnich, która wyróżnia się wysoką odpornością na choroby i szkodniki oraz obfitością plonów. Owoce 'Husarii' są duże, mają intensywnie czerwony kolor i są bardzo smaczne – słodkie z lekko kwaskowatym posmakiem. Kwitnienie i owocowanie tej odmiany zaczyna się wcześnie latem, a dobre warunki uprawy mogą zapewnić obfite zbiory przez cały sezon.

⛅️Warunki uprawy

'Husaria' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, co sprzyja obfitemu owocowaniu, ale radzi sobie również w półcieniu. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Odpowiednie przygotowanie stanowiska i regularne nawożenie organiczne wspomagają zdrowy wzrost roślin i obfitość plonów. Odmiana ta jest odporna na typowe choroby malin, w tym na zamieranie pędów, co znacznie ułatwia uprawę.

✨Zastosowanie

Malina 'Husaria' jest doskonałym wyborem do uprawy w ogrodach przydomowych, na działkach oraz w większych nasadzeniach komercyjnych. Ze względu na wysoką jakość owoców, nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i przetworów – dżemów, soków, mrożenia. Jej obfite plony sprawiają, że jest cenioną odmianą wśród ogrodników i sadowników.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Piekne sadzonki, dobrze zapakowane., Ładna sadzonka, wsadzona na jesień 2023. Mam nadzieję że się zaaklimatyzuje i będzie dawać ładne owoce., Sadzonki dotarły dobrze zapakowane. Co dalej zobaczymy.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop