Wysyłka w 10 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
60 cm - 70 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
5 m - 6 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
Kwiecień
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

Magnolia Watermelon kwitnie wiosną jasnoróżowymi, półpełnymi kwiatami o średnicy nie mniejszej niż 15-20 cm. W lecie może dać kwiaty po raz drugi.  Kwitnie już od najmłodszych lat. Liść jest okrągły, średnio- i ciemnozielony. Wzrost jest wąsko wzniesiony. Sadzić  w pełnym słońcu w wilgotnej, żyznej, dobrze zdrenowanej glebie. Po 10 latach osiąga około 6m wysokości i 3m szerokości.


Rośliny te najlepiej czują się w miejscach zacisznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru i dobrze nasłonecznionych. Gleba powinna być żyzna, próchnicza, dostatecznie wilgotna o kwaśnym odczynie. Po posadzeniu drzewek glebę należy ściółkować. Ściółkowanie zapobiega szybkiemu przesychaniu podłoża, zabezpiecza płytki system korzeniowy przed przemarzaniem, zapobiega zachwaszczeniu oraz, jeśli użyjemy do tego celu przekompostowanej kory sosnowej, sprzyja zakwaszeniu podłoża. W okresie suszy młode drzewa należy podlewać. Magnolia nie znosi cięcia. Zabieg wykonujemy wyłącznie w celach fitosanitarnych, aby usunąć chore lub przemarznięte pędy. Młode egzemplarze warto na zimę zabezpieczyć przed mrozem słomianymi matami. Podczas mroźnych zim, pąki kwiatowe mogą niestety przemarzać, ale pędy są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia.


Magnolia ma szerokie zastosowanie, dobrze będzie wyglądała zarówno w ogródku w stylu wiejskim, jak i w minimalistycznym miejskim czy żwirowym ogrodzie japońskim. Pięknie będzie prezentować się posadzona nad lustrem wody, w którym odbijając się, podwoi liczbę bajecznych kwiatów. Ze względu na delikatny system korzeniowy, który można uszkodzić podczas przekopywania grządek, radzimy sadzić ją jako soliter np. na trawniku, w dobrze widocznym miejscu ogrodu, lub w towarzystwie płytko korzeniących się bylin lub roślin jednorocznych sianych wprost do gruntu.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez