Laurowiśnia wschodnia NOVITA


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
50 cm - 70 cm
Pojemnik
C5
Wysokość docelowa
1.5 m - 3 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcienisteCieniste
Maksymalnie w paczce
6

Opis produktu

Krzew pełen wigoru, o szybkim tempie wzrostu i wzniosłej sylwetce. Wyprostowane, sztywne pędy osiągają do 3 m wysokości. Pokrój fenomenalnie zagęszcza obfite ulistnienie. Blaszki sztywne, grube i duże, bo o długości około 15 cm. Mają owalny do jajowatego kształt z krótkim, ostrym wierzchołkiem i gładkimi obrzeżeniami. Ich powierzchnia, z głęboką siecią unerwienia, mocno lśni ciemną, energetyczną zielenią, zachowując swój zdrowy wygląd i kolor przez cały rok. W maju, pośród tej obłędnej zieleni, rozwijają się maleńkie, białe kwiaty o przyjemnym zapachu. Są one luźno zebrane w smukłe, pionowe grona z gracją stojące na pędach. Z nich zawiązują się drobne, czarne jagody o błyszczącej skórce, jednak w naszych warunkach klimatycznych ma to miejsce sporadycznie.

Stanowisko – najbardziej odpowiadać jej będzie półcień, jednak zarówno w miejscach bardziej nasłonecznionych jak i mocniej zacienionych radzi sobie dobrze. Ważne by jej stanowisko osłonięte było od mroźnych wiatrów. Gleba – lubi dość żyzne ziemie ogrodowe o odczynie zasadowym, stale mocno wilgotne, szczególnie jeśli rośnie w słońcu. Jedna z najbardziej mrozoodpornych odmian laurowiśni. Jeśli dozna zimą uszkodzeń, warto ją ściąć nisko nad ziemią, bo zazwyczaj szybko i pięknie się odradza.

Właściwie możemy prowadzić ją jak tylko wyobraźnia nam podpowie. Z powodzeniem rosnąć będzie jako soliter, a my nadamy jej pożądany kształt. Kilka sztuk w rzędzie stworzy nam gęsty żywopłot albo piękne tło dla barwnych bylin, nawet tych wyższych. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach, które na zimę przenieść należy do chłodnych i widnych pomieszczeń.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez