Kalmia szerokolistna KALEIDOSCOPE


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
15 cm - 20 cm
Pojemnik
P9
Wysokość docelowa
80 cm - 100 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcienisteCieniste
Barwa kwiatów
CzerwonaWielobarwna
Termin kwitnienia
MajCzerwiec
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Kalmia 'Kaleidoskope' to zimozielony krzew, posiadający część wzniesionych i część pokładających się, cienkich pędów. Dorastający do 80 cm po 10 latach. Wytwarza skórzaste, ciemnozielone, błyszczące liście, w kształcie lancetowate, z ostro zakończonym wierzchołkiem. Kwitnie obficie w czerwcu. Kwiaty koloru czerwonawego z białą obwódką, mają kształt szerokich pucharów i są lepkie. Zebrane są w duże baldachogrona na szczycie pędów.

Dobrze rośnie i obficie kwitnie w słońcu, ale najlepsze są dla niej półcieniste lub cieniste stanowiska, pod dużymi drzewami. Wymaga żyznego, próchniczego, wilgotnego, kwaśnego podłoża, o pH około 4,5 oraz wysokiej wilgotności powietrza (dlatego najlepsze są dla niej zaciszne stanowiska, osłonięte od silnych, wysuszających wiatrów). Ze względu na płytki system korzeniowy rośliny lepiej rosną na ściółkowanych rabatach. W polskich warunkach klimatycznych nie jest całkowicie mrozoodporna, w szczególnie surowe zimy może przemarzać.

Roślina polecana do założeń o charakterze naturalistycznym i leśnym, doskonale sprawdza się na rabatach, zarówno w grupach jednogatunkowych, jak i w połączeniu z innymi roślinami wrzosowatymi (m.in. azaliami, różanecznikami, kiścieniami, pierisami).

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez