Jeżówka KISMET INTENSE ORANGE


Wysyłka w 10 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
40 cm - 50 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Pomarańczowa
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesieńPaździernik
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

'Kismet Intense Orange' to wyjątkowa odmiana licencjonowanej jeżówki z serii KISMET  zachwyca przede wszystkim soczystym, pomarańczowym kolorem kwiatów. Odmiana ta, jak wszystkie z serii 'KISMET'  dorasta do wysokości ok. 50 cm.

Jeżówka to roślina łatwa w uprawie. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchniczej, piaszczysto-gliniastej. Lubi podłoże umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Zdecydowanie nie służy jej gleba sucha, piaszczysta, jałowa. Jest całkowicie mrozoodporna.

Jeżówki to piękne byliny o szerokim zastosowaniu. Doskonale wyglądają z połączeniu z innymi bylinami, np. żurawkami, rudbekiami oraz liliowcami. Stosuje się je do różnokolorowych kompozycji kwiatowych, jak i również do kompozycji naturalistycznych. Jeżówki są jednym z najcenniejszych gatunków letnich rabat.

Echinacea jest również dobrze znana jako roślina  lecznicza. Nalewki, maści i syropy z dodatkiem jeżówki pomagają zwalczyć infekcje wirusowe i bakteryjne oraz są stosowane przy grypie i przeziębieniach.


Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez