Jagoda Kamczacka JUGANA


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
40 cm - 50 cm
Pojemnik
C3
Pora owocowania
Czerwiec
Zapylacze
Inny krzew jagody kamczackiej
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Jagoda kamczacka Jugana jest to owocujący krzew, wczesny, bardzo plenny i mało wymagający. Mrozoodporny. Roślina długowieczna, plonująca obficie bez przerwy 30-40 lat. Dorasta do 150cm wysokości. Owoce są jędrne, wyrównanej wielkości; barwa ciemnofioletowa, z silnym nalotem woskowym. Średnia masa jagody 1,4 g (max 1,8 g). Mają bardzo słodki smak, polecane do zamrażania. Średnio zdatne do transportu. Wczesna odmiana, owoce dojrzewają w połowie kwietnia. Owocuje bardzo obficie, bo nawet do 4,5kg w uprawie amatorskiej.

Kremowożółte kwiaty jagody kamczackiej rozwijają się w kwietniu. Są miododajne i lekko pachną. Jest rośliną obcopylną, do dobrego zapylenia i owocowania potrzebuje obecności innej odmiany. Dlatego poleca się sadzenie obok siebie dwóch odmian kwitnących w tym samym czasie.

Owoce jagody kamczackiej to fioletowogranatowe, wydłużone, pokryte woskowym nalotem jagody, które mają różny kształt w zależności od odmiany. Są soczyste, smaczne, kwaśno-słodkie, z lekko wyczuwalną goryczką. Jagoda kamczacka zaczyna owocować już w drugim roku po posadzeniu. Owoce dojrzewają nierównomiernie, dlatego należy je zbierać często, w miarę dojrzewania.

Jagoda kamczacka najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Można ją też posadzić w miejscu lekko zacienionym. Urośnie prawie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6). Krzewy jagody kamczackiej są wytrzymałe na susze i silny mróz (do -35°C). Kwiaty wytrzymują przymrozki nawet do -6°C.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez