Irga płożąca QUEEN OF CARPETS NA PNIU

0.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
80 - 100 cm
Pojemnik
C4
Wysokość szczepienia
około 80cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Krzew okrywowy o ścielących się pędach, zimozielonych liściach, białych kwiatach oraz kulistych, czerwonych owocach. Rośnie wolno. Od gatunku różni się przede wszystkim jaśniejszymi, większymi i grubszymi liśćmi oraz niżej położonymi owocami. Liście są małe, zaokrąglone, skórzaste, dosyć grube, z wierzchu błyszczące, na brzegu lekko podwinięte. W maju rozwijają się drobne, białe kwiaty zbudowane z 5 okrągłych płatków. Kuliste owoce mają 5-6 mm średnicy, po dojrzeniu są czerwone, pozostają nieco ukryte pod liśćmi.

Irga na pniu, to efektowna forma uprawna popularnych gatunków irgi w której krzew irgi jest szczepiony na pniu drzewa, tworząc atrakcyjne, niskopienne drzewko. Ta forma uprawy pozwala na uzyskanie dekoracyjnej, zwisającej lub kaskadowo rosnącej korony, która szczególnie pięknie prezentuje się w okresie kwitnienia i owocowania

⛅️Warunki uprawy

Irga najlepiej rośnie na glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej, zasobnej w wapń. Nie lubi nadmiernej wilgotności. Zniesie także przeciętne gleby ogrodowe, nie jest to roślina o wysokich wymaganiach. Dobrym stanowiskiem dla niej będzie miejsce półcieniste, w którym słońce nie świeci cały dzień. Dzięki temu może być sadzona w miejscach, gdzie inne rośliny nie poradziłyby sobie z powodu niedostatecznej ilości światła. Odmiana jest mrozoodporna.

✨Zastosowanie

Irgi na pniu doskonale nadają się jako solitery w ogrodzie, gdzie mogą stanowić wyrazisty akcent wizualny. Dzięki kompaktowym rozmiarom idealnie nadają się do uprawy w większych pojemnikach, co pozwala na dekoracyjne wykorzystanie ich na tarasach i balkonach. Mogą być używane w grupach lub jako elementy kompozycji rabatowych, w ogrodach skalnych czy przy ścieżkach.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop