Hortensja bukietowa EARLY HARRY NA PNIU


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
80 cm - 100 cm
Pojemnik
C3
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteSłoneczne
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

'Early Harry' to piękna odmiana która kwitnie od lipca do września na pędach jednorocznych, co powoduje, że jest najwcześniej kwitnącą odmiana hortensji. Krzew o wyprostowanych pędach, wysokość sadzonki zależy od wysokości wyprowadzenia sadzonki na pniu. Kwiaty tworzą luźną wiechę z przewagą kwiatów początkowo białych, później różowo czerwonych, bardzo atrakcyjnych.

Hortensja bukietowa najlepiej poradzi sobie na stanowisku półcienistym, ale można ją sadzić również na stanowisku słonecznym. Gleba pod uprawę powinna być wilgotna, próchnicza o lekko kwaśnym odczynie. Hortensja jest mrozoodporna na terenie całego kraju, nie wymaga okrywania na zimę. W celu uzyskania okazalszego kwitnienia zaleca się przycięcie wiosną lub jesienią.

Hortensja bukietowa doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie zarówno w niewielkich ogrodach przydomowych jak i większych powierzchniowo. Może być sadzona jako soliter ale równie pięknie będzie wyglądać posadzona w grupach i na rabatach. Nadaję się do sadzenia w pojemnikach. Kwiatostany nadają się również na kwiaty cięte.


Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Większość hortensji zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Komentarze (0)
Drzewko się przyjęło.jest 9k, Urosło i się zgadza z opisem., Sadzonka żywa i zdrowa., Duża roślinka. Znalazła miejsce w moim ogrodzie tuż obok innych hortensji.
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez